Jesteś tutaj: HomeAktualnościRola doradztwa rolniczego w aspekcie nowej perspektywy Unii Europejskiej

PROCEDURA I HARMONOGRAM REJESTRACJI I REKRUTACJI KANDYDATÓW NA STUDIA W PAŃSTWOWEJ UCZELNI ZAWODOWEJ im. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE NA ROK AKADEMICKI 2020/2021

ZAPRASZAMY KANDYDATÓW NA STUDIA DO REKRUTACJI W IRK OD DNIA 9.06.2020 r.

Narzędzia do
prowadzenia
zajęć online
gmail  moodle   universality

Rola doradztwa rolniczego w aspekcie nowej perspektywy Unii Europejskiej

W dniach 24  i 25 października 2014 roku gościliśmy w murach naszej Uczelni Zastępcę Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Panią mgr inż. Agatę Sosińską. Pani Dyrektor wygłosiła dla studentów kierunku rolnictwo wykład pod tytułem Rola doradztwa rolniczego w aspekcie nowej perspektywy Unii Europejskiej. Wykład przybliżył nam problematykę i zadania doradztwa rolniczego dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej, przedsiębiorczości wiejskiej, ochrony środowiska rolniczego, technologii produkcji rolniczej, produktu tradycyjnego i lokalnego oraz nowej formy dodatkowej działalności rolniczej na obszarach wiejskich, jaką jest agroturystyka. Ponadto wykład przybliżył nam formy i metody pracy doradczej między innymi w aplikacji środków unijnych, działalności szkoleniowej i doświadczalnej z wykorzystaniem pól demonstracyjnych.

Dziękujemy Pani Dyrektor Agacie Sosińskiej za poświęcony nam czas i praktyczne przybliżenie nam zagadnień związanych z doradztwem rolniczym w Polsce i całej Unii Europejskiej.