Jesteś tutaj: HomeAktualnościKoniec roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Dziecięcym w PWSZ

Koniec roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Dziecięcym w PWSZ

DSC 0186 I znowu czerwiec! Szybkim krokiem zbliżają się wakacje. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie zajęcia kończą nie tylko dorośli studenci, ale również ci dużo młodsi. 9 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych już po raz drugi miało miejsce zakończenie roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym. W tym roku Uniwersytet ukończyło 59 dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Po wysłuchaniu Gaudeamus igitur w obecności Senatu PWSZ, dyrektorów i przedstawicieli miejskich przedszkoli, szkół, zaproszonych gości i rodziców najmłodsi członkowie braci studenckiej z rąk Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Leszka Zygnera odebrali Dyplomy Ukończenia Uniwersytetu Dziecięcego. Z rąk prorektora dr Grzegorza Koca najmłodsi studenci otrzymali pamiątkowe „Żaczki”, zaś dziekan dr Bożena Ostrowska wręczyła im nagrody książkowe.

Uniwersytet Dziecięcy zaczyna powoli wrastać w obraz naszej Uczelni i miasta, staje się nieodzownym elementem składowym. Hołdujemy starej prawdzie, że uczyć się, pytać i dyskutować można w każdym wieku. Dlatego też jako Uczelnia wychodzimy naprzeciw dziecięcej ciekawości i chęci poznawania świata organizując zajęcia dla najmłodszych przedstawicieli naszego regionu. Wykładowcy starają się jak najbardziej przystępnie i obrazowo wytłumaczyć dzieciom zagadnienia z różnych dziedzin nauki. W tym celu przeprowadzają eksperymenty, doświadczenia, pokazy, wygłaszają mini wykłady. Starają się, aby każde dziecko było zaangażowane w zajęcia, aby mogło obejrzeć, dotknąć, powąchać. Prowadzący zajęcia wspierani są przez wykładowców i studentów kierunku pedagogika, szczególnie w kwestiach organizacyjnych. W tym roku akademickim dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w następujących zajęciach: Ziemia czy ziemniak – rzecz o geodezji i kartografii (prowadzący mgr inż. Monika Michalak), Ach ta chemia (dr inż. Anna Sikorska), Mały programista (mgr Aneta Głuszniewska), Po co nam szpitale? (mgr Katarzyna Korycińska – Koniczuk, mgr Maria Kołtun), Zadziwiający świat maszyn i urządzeń (mgr inż. Sebastian Dalecki), Jak dbać o bezpieczeństwo? (dr Rafał Panfil, mgr Zdzisław Smardzewski), Spotkanie z dramą – Miasteczko postaci, czyli rzecz o tolerancji (mgr Monika Zbyszyńska – Matusiak).

Od nowego roku akademickiego rusza kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się od 15 czerwca 2018 roku do biura rekrutacji, które mieści się w głównym budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Narutowicza 9 w Ciechanowie.      

Zgłoszenie można pobrać ze strony internetowej naszej Uczelni z zakładki Uniwersytet Dziecięcy.

Do zobaczenia na zajęciach w nowym roku akademickim 2018/2019.

mgr Agnieszka Kuskowska
Kierownik Uniwersytetu Dziecięcego

stopkadol 1110