Jesteś tutaj: HomeAktualności

Informacja dla autorów publikacji naukowych

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu budowy bazy bibliograficznej dorobku naukowego pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Będzie ona opracowywana oraz na bieżąco aktualizowana w Bibliotece Uczelnianej, zaś udostępniana w Internecie przy użyciu systemu Expertus® WWW, opracowanego przez firmę Splendor® Systemy Informacyjne.

Dane o publikacjach wprowadzonych do Systemu będą również przekazywane do Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN), będącej częścią Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on.

Procedurę rejestrowania publikacji naukowych pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie określa Zarządzenie nr 34/2022 Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 11 maja 2022 roku wraz z załącznikami.

Publikacje w terminie 30 dni od dnia ukazania się prosimy dostarczyć do Biblioteki Uczelnianej osobiście lub drogą elektroniczną w formie:
• oryginału publikacji lub,
• kserokopii, skanu lub,
• adresu internetowego publikacji, jeśli ukazała się wyłącznie w wersji elektronicznej

wraz z oświadczeniami:
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – artykuł w czasopiśmie” - Załącznik nr 1 do Zarządzenia
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – monografia, rozdział w monografii/książka, rozdział w książce - Załącznik nr 2 do Zarządzenia

Oryginały materiałów zjazdowych oraz innych publikacji książkowych należy dostarczać do Biblioteki w celu opracowania. Po opracowaniu materiały oryginalne zostaną zwrócone autorom. Niedostarczenie publikacji w odpowiednim czasie spowoduje nieuwzględnienie ich w algorytmie.

Wszelkich informacji dotyczących bibliografii udziela: mgr Małgorzata Żdanowska. Kontakt w godzinach 8:00-15:00, tel. (23) 673 75 78 wew. 320, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bazę dorobku naukowego przeglądać można pod adresem: http://expertus.puzim.edu.pl

Biblioteka Uczelniana przystąpiła do ACADEMICI

Biblioteka Uczelniana w roku 2020 przystąpiła do ACADEMICI

czyli cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych

Zasoby

Academica udostępnia zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.
Udostępniamy 3 325 650 dokumentów.

Rezerwacje

System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określoną godzinę w wybranej bibliotece. Rejestracji użytkowników systemu Academica dokonują biblioteki.

Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń.

Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.

Academica online

Zasady składania prac dyplomowych w Bibliotece Uczelnianej PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie do procedury antyplagiatowej w czasie pandemii

Procedurę antyplagiatową prowadzi Biblioteka Uczelniana korzystając z programu JSA

1. Student przesyła promotorowi wersję elektroniczną pracy dyplomowej.
  2. Promotor po zatwierdzeniu pracy przesyła ją w wersji elektronicznej do biblioteki (BIURA ZLECEŃ) na jeden z wybranych adresów:
  3. Po sprawdzeniu pracy promotor otrzymuje Raport Antylpagiatowy.
  4. Po analizie Raportu promotor kieruje pracę do poprawy lub zatwierdza Raport i kieruje pracę do wydruku i obrony.
  5. Promotor drukuje Raport, który składa wraz pracą w dziekanacie.
  6. Wersja pracy zatwierdzona przez promotora, następnie obroniona jest wysyłana do Ogólnopolskiego Repozytorium Prac Dyplomowych.

Zasady korzystania z biblioteki w czasie pandemii COVID-19

UWAGA STUDENCI

W związku z pandemią zmieniają się zasady korzystania z Biblioteki Uczelnianej.

1. Zaleca się zdalne zamawianie książek poprzez logowania na własnym koncie bibliotecznym.
  2. Jeśli korzystasz z biblioteki w pomieszczeniu stosuj następujące zasady:
    - Przed wejściem do biblioteki załóż maseczkę zakrywając nos i usta!
    - Po wejściu zdezynfekuj ręce!
    - Jeśli korzystasz z komputera, ksero lub księgozbioru w czytelni załóż rękawiczki!
    - Zachowaj bezpieczny odstęp!
    - W bibliotece może się znajdować maksymalnie 6 osób w Ciechanowie (2 osoby przy stanowiskach bibliotekarzy + 4 w czytelni) oraz 4 osoby w Mławie (1 osoba przy stanowisku bibliotekarza + 3 w czytelni).
  3. Zwracane książki student umieszcza w kartonie na tzw. Kwarantannę

Opracowała: Dorota Rejniak-Kmita w oparciu o Zarządzenie Rektora nr 78/2020