Jesteś tutaj: HomeAktualności

Zasady korzystania z biblioteki w czasie pandemii COVID-19

UWAGA STUDENCI

W związku z pandemią zmieniają się zasady korzystania z Biblioteki Uczelnianej.

1. Zaleca się zdalne zamawianie książek poprzez logowania na własnym koncie bibliotecznym.
  2. Jeśli korzystasz z biblioteki w pomieszczeniu stosuj następujące zasady:
    - Przed wejściem do biblioteki załóż maseczkę zakrywając nos i usta!
    - Po wejściu zdezynfekuj ręce!
    - Jeśli korzystasz z komputera, ksero lub księgozbioru w czytelni załóż rękawiczki!
    - Zachowaj bezpieczny odstęp!
    - W bibliotece może się znajdować maksymalnie 6 osób w Ciechanowie (2 osoby przy stanowiskach bibliotekarzy + 4 w czytelni) oraz 4 osoby w Mławie (1 osoba przy stanowisku bibliotekarza + 3 w czytelni).
  3. Zwracane książki student umieszcza w kartonie na tzw. Kwarantannę

Opracowała: Dorota Rejniak-Kmita w oparciu o Zarządzenie Rektora nr 78/2020

IBUK

Logo IBUK Libra 300px

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Nasza biblioteka wykupiła dostęp online do wybranych publikacji akademickich i naukowych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Czytaj więcej: IBUK

Szanowni Państwo wykładowcy!

Bardzo proszę dokonać wyboru literatury z wykazu IBUK Libra. Analizując wykaz należy zwrócić uwagę czy wybrane pozycje znajdują się już w zbiorach naszej biblioteki i wówczas nie należy ich powielać. Proszę wybrać te pozycje książkowe, które będą polecane studentom a nie te ,które mogą się znaleźć w bibliotece, zaznaczenie wszystkich pozycji na dany temat jest niemożliwe do zrealizowania ze względu na duży koszt( opłata za IBUK wynosi tyle ile za wersję papierową książki). W związku z tym proszę o rozważną analizę i dokonanie wyborów z uwzględnieniem tej literatury, która będzie polecana studentom. Termin przesyłania wykazów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. upływa 15 września 2020 r. Maksymalna ilość tytułów to 5.

Dorota Rejniak-Kmita
Dyrektor Biblioteki Uczelnianej

Nowy regulamin antyplagiatowy

Od 27 marca 2019 roku roku obowiązuje nowy regulamin antyplagiatowy (Zarządzenie 5/2019 Rektora PWSZ w Ciechanowie). Prosimy zapoznać się ze szczegółami w zakladce JEDNOLITY SYSTEM ANTYPLAGIATOWY