Jesteś tutaj: HomeAktualności

IBUK

Logo IBUK Libra 300px

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Nasza biblioteka wykupiła dostęp online do wybranych publikacji akademickich i naukowych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Czytaj więcej: IBUK

Szkolenie biblioteczne

UWAGA STUDENTKI I STUDENCI I ROKU WSZYSTKICH KIERUNKÓW

Dyrektor Biblioteki Uczelnianej Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie informuje, że szkolenie biblioteczne jest obowiązkowe, a jego potwierdzeniem jest wpis do karty egzaminacyjnej, który jest warunkiem zaliczenia pierwszego roku.

Szkolenia prowadzone będą w Bibliotece Uczelnianej według poniższego harmonogramu:

Dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych:

• W dniach od 7 do 21 października 2019 r. dla kierunków: pielęgniarstwo,  pedagogika i praca socjalna. Szkolenia w grupach do 20 osób w godzinach od 8:00 do 15:00.
  • W dniach od 14 do 31 października 2019 r. dla kierunków: ekonomia, zrządzanie informatyka, mechanika i budowa maszyn, rolnictwo i inżynieria środowiska. Szkolenia w grupach do 20 osób w godzinach od 8:00 do 15:00.
  • W dniach od 8 października do 22 października 2019 r. dla kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, elektronika, logistyka. Szkolenia w grupach do 20 osób w godzinach od 8:00 do 16:00.

Studenci studiów magisterskich, którzy kontynuują naukę w naszej Uczelni nie muszą ponownie uczestniczyć w szkoleniu.

Dokładny dzień i godzinę szkolenia uzgadnia starosta roku z pracownikiem Biblioteki Uczelnianej przedstawiając listę uczestników szkolenia.

Dyrektor Biblioteki Uczelnianej
mgr Dorota Rejniak-Kmita

Nowy regulamin antyplagiatowy

Od 27 marca 2019 roku roku obowiązuje nowy regulamin antyplagiatowy (Zarządzenie 5/2019 Rektora PWSZ w Ciechanowie). Prosimy zapoznać się ze szczegółami w zakladce JEDNOLITY SYSTEM ANTYPLAGIATOWY

Szanowni Państwo wykładowcy!

Bardzo proszę dokonać wyboru literatury z wykazu IBUK Libra. Analizując wykaz należy zwrócić uwagę czy wybrane pozycje znajdują się już w zbiorach naszej biblioteki i wówczas nie należy ich powielać. Proszę wybrać te pozycje książkowe, które będą polecane studentom a nie te, które mogą się znaleźć w bibliotece, zaznaczenie wszystkich pozycji na dany temat jest niemożliwe do zrealizowania ze względu na duży koszt (opłata za IBUK wynosi tyle ile za wersję papierową książki). W związku z tym proszę o rozważną analizę i dokonanie wyborów z uwzględnieniem tej literatury, która będzie polecana studentom. Termin przesyłania wykazów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. upływa 15 września 2019 r. Maksymalna ilość tytułów to 5.

Dorota Rejniak-Kmita
Dyrektor Biblioteki Uczelnianej