Uroczyste wręczenie dyplomów licencjata Absolwentom Wydziału Ochrony Zdrowia                      i Nauk Humanistycznych, kierunków kulturoznawstwo oraz pielęgniarstwo,                    studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

We wtorek 26 listopada 2013 roku w Auli Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych po raz ostatni zasiedli Absolwenci Wydziału, aby uroczyście zakończyć ważny etap swojego życia i z rąk Jego Magnificencji Rektora PWSZ oraz Dziekan Wydziału odebrać dyplom ukończenia studiów na poziomie licencjackim. Tytuł licencjata otrzymało 20 absolwentów kierunku kulturoznawstwo, 56 absolwentów kierunku pielęgniarstwo studiów stacjonarnych i 61 pielęgniarek i pielęgniarzy - absolwentów niestacjonarnych studiów zawodowych - pomostowych.

Urczystość odbyła się w obecności Senatu, zaproszonych gości oraz wykładowców i studentów Wydziału.

JM Rektor PWSZ doc. Leszek Zygner zwracając się do Absolwentów życzył im m.in. samorealizacji zawodowej, odkrywania swoich potencjalnych możliwości i zdolności, podejmowania różnorodnych form aktywności, dążenia do realizacji wyznaczonych celów.

Zachęcał do utrzymywania kontaktów ze swoją macierzystą uczelnią, do dzielenia się swoimi sukcesami zawodowymi i rodzinnymi.

Dziekan Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych dr Bożena Ostrowska podkreśliła, że uroczystość wręczenia dyplomów jest dowodem na to, że jeśli się czegoś bardzo pragnie i do tego solidnie pracuje, to można osiągać zamierzone cele. Życzyła Absolwentom, aby zostali zauważeni na rynku pracy, a oprócz spraw zawodowych mogli realizować również marzenia szeroko patrząc na świat.

Do absolwentów pielęgniarstwa ciepłe słowa skierowała Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Beata Cholewka, życząc im, aby zdobyta w PWSZ wiedza i umiejętności były wysoko ocenione przez pracodawców.

Studenci żegnali swoich starszych kolegów słowami pełnymi życzeń na nowy etap życia zawodowego:

- (?) Wasza 3-letnia podróż z uczelnią dobiegła końca. Teraz stoicie przed wyborem kolejnej drogi, już jako pielęgniarki i pielęgniarze z tytułem licencjata. Wielu z Was zapewne zdecydowało się na kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, inni podjęli pracę zawodową... Tym szczególnie życzymy powodzenia w przezwyciężaniu trudności w dorosłym życiu, owocnych poszukiwań pracy i zdobywania nowych doświadczeń i kompetencji? Dziś nadszedł czas pożegnania, lecz pamiętajcie, że ?To nie jest ko­niec, to na­wet nie jest początek końca, to do­piero ko­niec początku? (Winston Churchill).

- (?) Jeden ze sportowców powiedział ?kto nie próbuje ten nie wie jak smakuje sukces?. Dyplom wyższej uczelni umacnia Waszą pozycję zawodową, daje nowe możliwości, jest krokiem milowym w rozwoju profesjonalizmu i jest przede wszystkim źródłem satysfakcji? Drogie Koleżanki i Koledzy życzymy Wam, by wasze życie zawodowe nabrało kolorów, byście czerpali korzyści z Waszego sukcesu, którego dowodem jest dokument, który dziś trzymacie w ręku.

Absolwenci żegnali swoją Alma Mater:

- (?) W życiu każdego człowieka są chwile, które pamięta się bardzo długo, czasem do końca życia. Dla nas dziś jest właśnie taki dzień, do którego we wspomnieniach będziemy wracać często. Dzień radosny a zarazem nostalgiczny, z łezką w oku? Okres studiów to okres wytężonej pracy, a jednocześnie wielu wspaniałych chwil ? nowych znajomości, przyjaźni, zawierania małżeństw i rodzenia się dzieci? Będziemy pamiętać o Wydziale i o ludziach których tu spotkaliśmy?

Oprócz dyplomów licencjackich Absolwentom wręczono listy gratulacyjne za bardzo dobre wyniki uzyskane w toku studiów oraz podczas egzaminów dyplomowych, a także listy gratulacyjne za aktywną działalność w Studenckim Kole Naukowym.

Uroczystość rozdania dyplomów stała się też bardzo dobrą okazją do wręczenia profesorskiej nagrody dla Karoliny Szostek - studentki II roku kierunku pielęgniarstwo, która uzyskała najwyższą średnią ocen w roku akademickim 2012/2013, a także wyróżniła się swoją postawą i zaangażowaniem w działaniach na rzecz społeczności akademickiej oraz promocji uczelni i wydziału, a nagrodę ufundowała Pani Prof. Grażyna Skotnicka ? Klonowicz.

Dopełnieniem uzyskanego dyplomu było złożenie przez Absolwentów studiów stacjonarnych kierunku pielęgniarstwo przyrzeczenia pielęgniarskiego (zawartego w Kodeksie Etyki Zawodowej Pielęgniarki i Położnej). Pielęgniarki i pielęgniarze z szacunkiem i czcią przyjmując nadany im tytuł ? powtarzając za Dziekan dr Ostrowską - przyrzekali między innymi ?sprawować profesjonalną opiekę nad życiem i zdrowiem ludzkim (?), nieść pomoc każdemu człowiekowi (?), strzec godności zawodu pielęgniarki (?), systematycznie doskonalić swoje umiejętności i wiedzę dla dobra zawodu?.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego pod kierunkiem Pani Bogumiły Nasierowskiej.

Na zakończenie były kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia, pamiątkowe zdjęcia z JM Rektorem i wykładowcami, obietnice kolejnych spotkań?

?To już jest koniec??.