baner

Akcja w PWSZ zakończona sukcesem - 200 nowych potencjalnych dawców szpiku zarejestrowanych w bazie DKMS Polska!!!

Ciechanowska uczelnia włączyła się w rejestrację dawców już po raz szósty,w tym po raz czwarty z DKMS!

W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczep szpiku. Dlatego też przez 2 dni (11-12 grudnia) na ponad 100 uczelniach wyższych w 43 miastach w Polsce studenci rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Wszystko to odbywało się w ramach studenckiego projektu koordynowanego przez Fundację DKMS Polska ?Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś całe życie?.

W ciechanowskiej PWSZ w akcję włączyło się 20-stu studentów pielęgniarstwa z II i III roku, a rejestracja potencjalnych dawców odbywała się równocześnie w dwóch budynkach ? przy ul. Narutowicza 9 oraz Wojska Polskiego 51. Ogółem zarejestrowano 200 osób, w tym 148 kobiet! Jest to niewątpliwy sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w czerwcu b.r. przeprowadzano rejestrację z Poltransplantem w ramach Pikniku Zdrowia (ok. 20 potencjalnych dawców), a we wrześniu razem z Fundacją DKMS rejestrowano w ciechanowskim szpitalu (78 nowych dawców).

W ciągu tych dwóch dni podczas akcji w całej Polsce zarejestrowano 17 233 nowych potencjalnych dawców życia! TO REKORDOWY WYNIK W HISTORII DKMS POLSKA!
W imieniu pacjentów oraz Fundacji DKMS Polska dziękujemy POTENCJALNYM DAWCOM oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego sukcesu!!! A kolejna edycja studenckiego projektu już w kwietniu 2014 roku!