image004W dniu 6 października 2013  roku delegacja Państwowej Wyższej Szkoły  Zawodowej w Ciechanowie wzięła udział w mszy świętej w bazylice katedralnej w Płocku.  Mszy świętej  inaugurującej rok akademicki 2013/2014 w diecezji płockiej przewodniczył Bp Piotr Libera. W homilii mówił między innymi, że ?źródłem kryzysu ekonomicznego jest sprzężenie potęgi materialnej i finansjery z nędzą moralną?.

Zwracał się także do uczestników Eucharystii, że gdy uroczyście, w togach i z pocztami sztandarowymi swoich uczelni, wkraczają w progi katedry, to niejako ?wracają do siebie, do swoich korzeni, do wspólnych korzeni?. Będąc w katedrze, warto sobie uświadomić, że ludzie nauki są na służbie ?najszczytniejszych ideałów: prawdy, rzetelności i odpowiedzialności za kolejne pokolenia młodej polskiej inteligencji, na służbie wartości, których źródłem była i niech pozostanie Ewangelia?.

W Mszy św. inaugurującej nowy rok akademicki 2013/2014 w diecezji płockiej uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych Płocka, Ciechanowa, Pułtuska i Płońska, w tym Wyższego Seminarium Duchownego, wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi. Obecni byli także duszpasterze akademiccy oraz przedstawiciele samorządu miasta Płocka.