26 kwietnia 2024 r. w murach naszej uczelni odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Rektora. Wzięło w nim udział ponad 50 szachistów – uczniów szkół ponadpodstawowych reprezentujących powiaty: ciechanowski, mławski, płoński i nowodworski.

Turniej odbył się dzięki projektowi „Siła ciała i umysłu” współfinansowanemu przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie w ramach realizacji zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Ciechanowie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz dzięki Akademickiemu Związkowi Sportowemu (sekcji szachowej) PANS w Ciechanowie.

Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim (6 rund). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, ponadto 10 najlepszych graczy otrzymało nagrody rzeczowe, a pierwsza piątka dodatkowo statuetki i puchary. Nagrody wręczyli Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych dr inż. Grzegorz Koc, kanclerz mgr inż. Piotr Wójcik, prezes AZS dr Sławomir Gromadzki, wiceprezes AZS dr Ewa Wiśniewska, mgr Mirosław Boniakowski – wiceprezes AZS i opiekun sekcji szachowej, a także sędzia szachowy Marian Rutkowski.

Zwycięzcą turnieju został Stanisław Kącki z I LO w Ciechanowie, II miejsce zajął Jakub Kołaciński z II LO w Ciechanowie, zaś III miejsce przypadło Jakubowi Mossakowskiemu z I LO w Ciechanowie.

Ponadto w pierwszej dziesiątce zawodników znaleźli się:

• Kacper Wodzyński – ZS nr 4 w Mławie
  • Damian Frankowski – I LO w Ciechanowie