W ostatni piątek, 23 lutego br., w siedzibie AZS PANS Ciechanów miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Otwarte Spotkanie Networkingowe Sekcji Sportów Wodnych.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej inauguracji, podczas której serdecznie powitano obecnych gości oraz podziękowano wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a także zaprezentowano program spotkania i jego cele. Następnie, uczestnicy mieli okazję bliżej poznać specyfikę Sekcji Sportów Wodnych. Podczas prezentacji omówiono genezę jej powstania oraz przedstawiono charakterystykę dyscyplin sportowych, takich jak nurkowanie, kajakarstwo i żeglarstwo. Szczególną uwagę poświęcono możliwościom współpracy z ośrodkiem AZS Zegrze oraz omówiono kwestie formalne przynależności do AZS. Ponadto, zaprezentowano cele operacyjne i strategiczne Sekcji Sportów Wodnych. W części zatytułowanej "Morze inspiracji i motywacji", jeden z zaproszonych gości zwrócił uwagę na wyjątkowy charakter żeglarstwa oraz jego pozytywny wpływ na rozwój osobowości człowieka. Jego wystąpienie było inspirującą refleksją na temat wartości sportów wodnych. Chwilę później rozpoczęła się sesja networkingowa, która stanowiła doskonałą okazję do integracji członków Sekcji oraz do formułowania wspólnych planów na przyszłość. Uczestnicy mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń związanych z pasją do sportów wodnych.

Otwarte Spotkanie Networkingowe Sekcji Sportów Wodnych w AZS PANS Ciechanów było nie tylko doskonałą okazją do promocji tejże sekcji, ale także inspirującym wydarzeniem dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych, którzy chcą poznać ciekawych ludzi oraz rozwijać się w tej dziedzinie. W trakcie spotkania miała także miejsce uroczysta inauguracja działalności siedziby AZS PANS Ciechanów w nowej odsłonie. Wydarzenie zgromadziło blisko 40 uczestników – miłośników sportów wodnych, w tym studentów, wykładowców, pracowników administracji naszej Akademii oraz przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego. Szczególnie godne uwagi było to, że na nasze spotkanie przybyli goście spoza naszego regionu, a nawet z zagranicy. Wśród obecnych znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kilku instytucji i firm o zasięgu ogólnopolskim, a także nauczyciel z bawarskiej Montessori Schule Rhön Saale.

Wyjątkowy charakter spotkania podkreśla fakt, że stało się ono również doskonałą okazją do promocji kultury żeglarskiej. Występ szantowego zespołu Załoga Szklanego Jasia wprowadził niezwykłą atmosferę, przyczyniając się do jeszcze większego zainteresowania tą dziedziną. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, wszystkim osobom, które pomogły je zorganizować i zapraszamy do zgłaszania się do Sekcji Sportów Wodnych. Już niebawem zaprosimy na kolejne fascynujące wydarzenia i zaproponujemy możliwości wspólnego rozwoju swoich pasji.