Już od kilkunastu lat, w ramach działań mających na celu rozwijanie współpracy i wymianę doświadczeń, organizowane są spotkania kierownictwa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z władzami zaprzyjaźnionych powiatów, dyrektorami szkół średnich i przedstawicielami firm.

W pierwszych dniach lutego gościliśmy przedstawicieli władze powiatów i dyrektorów szkół z Sierpca, Przasnysza, Pułtuska, Ciechanowa, Żuromina, Nowego Dworu Mazowieckiego, Działdowa, Nidzicy, Mławy, Makowa Mazowieckiego, Płońska i Wyszkowa. Bliski kontakt z władzami samorządowymi, szkołami średnimi jest to doskonała okazja do wymiany informacji na   temat przeobrażeń zachodzących w gospodarce regionu oraz analizy potrzeb gospodarki. Dzięki zebranym informacjom powstaje swoista baza wiedzy na temat potrzeb zarówno szkolnictwa średniego, uczelni wyższych, jak i zmieniającego się rynku pracy. Bardzo cenimy sobie te spotkania, współpraca z otoczeniem społeczno gospodarczym to istotny czynnik wspierający rozwój Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu.