W dniu 18.01.2024 W Gmachu Głównym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego przy ul. Narutowicza 9 w Ciechanowie odbyło się uroczyste otwarcie Akredytowanego Laboratorium Badawczego Inżynierii Mechanicznej i Materiałowej. Licznie przybyłych gości powitał i dokonał otwarcia Rektor dr inż. Grzegorz Koc.

Spośród zaproszonych gości głos zabrali Senator RP Krzysztof Bieńkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Ekspert z NCBiR dr inż. Anna Tyburska-Staniewska, Przewodniczący Rady Uczelni Mirosław Koźlakiewicz, Rektor prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa, Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz, Radna Województwa Mazowieckiego Wiesława Krawczyk. W uroczystości wzięli udział również licznie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych, firm oraz instytucji z otoczenia społeczno- gospodarczego. Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii dr hab. inż. Wojciecha Moćko oraz dr Małgorzata Kalisz przedstawili podstawowe informacje dotyczące działalności Laboratorium w chwili obecnej oraz perspektywy rozwoju w kolejne lata. CIiTT działa na rzecz transferu technologii oraz innowacji do otoczenia gospodarczego, reprezentowanego przez małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa. Uczelnia realizuje program działań, którego celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy CIiTT a podmiotami otoczenia społeczno-gospodarczego, pozyskiwanie nowych klientów, zakup nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego oraz urządzeń badawczych. Podczas spotkania zaprezentowane zostały wizualizacje oraz kosztorys nowego obiektu, jaki będzie docelową siedzibą Centrum Innowacji i Transferu Technologii, która pozwoli na znaczący rozwój możliwości świadczenia usług rozwojowo-badawczych. Zwieńczeniem spotkania była wizyta w nowo otwartym laboratorium i pozostałych pracowniach, jakie znajdują się budynku Wydziału Inżynierii i Ekonomii podczas której wykładowcy wraz ze studentami prezentowali sprzęty i maszyny na jakich nabywają umiejętności praktycznych do wykonywania przyszłego zawodu.