Akademickie Targi Pracy już za nami. To już jedenasta edycja tego wydarzenia zorganizowanego przez Biuro Karier "Partner" Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Ciechanowie. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ”Pokolenie XYZ - komunikacja międzypokoleniowa” Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół średnich.

Targi miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy. Otwarcia XI  Akademickich Targów Pracy dokonał Rektor dr inż. Grzegorz Koc. Prowadzący spotkanie Anita Moczulak i Wiesław Wernik, przywitali w pierwszej kolejności przedstawicieli instytucji, które od 11 lat współpracują z uczelnią – Jakuba Gwoździka, dyrektora ciechanowskiego oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy; Roberta Morawskiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Wiesławę Cichowską dyrektora Centrum Edukacji Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie, jak również przedstawicieli Mazowieckiej Izby Gospodarczej w Ciechanowie, Bartosza Machula wiceprezesa MIG i Piotra Pszczółkowskiego dyrektora MIG. Powitano również licznie przybyłą młodzież z ciechanowskich szkol średnich i oczywiście studentów. Głównym elementem spotkania były prelekcje wygłoszone przez studentki II roku ekonomii – Martę Błaszkiewicz i Julię Merle pt. „Pokolenia XYZ” oraz przez panią dr Magdalenę Bylińską, pt. „Pokolenia w zarządzaniu? Łatwa czy trudna droga do motywacji – dylematy menadżerów?” W drugiej części - panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych pokoleń – Marta Błaszkiewicz – studentka kierunku ekonomia, dr Magdalena Bylińska – wykładowca akademicki, coach, menager, Katarzyna Dolecka – Żbikowska – przedsiębiorca, studentka kierunku praca socjalna, Andrzej Bałdyga – szef mobilnych zespołów rekrutacyjnych 5MBOT, Piotr Pszczółkowski – dyrektor Mazowieckiej Izby Gospodarczej.

Na Targach zaprezentowało się kilkanaście firm i instytucji – Sofidel Poland, Grupa Agrarna AR, Carlsberg Polska, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Bank Spółdzielczy w Płońsku, Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, Cedrob SA, 5MBOT, Straż Miejska m. st. Warszawy, WUP, PUP, Centrum Edukacji Pracy Młodzieży OHP, Fundacja Re-generacja, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie oraz Mazowiecka Izba Gospodarcza.

Podczas targów tradycyjnie już nie zabrakło części artystycznej. Występ Amelii Długoszewskiej i Wiktorii Krzysztoszek - uczennice szkoły muzycznej Akademia Dźwięku, spotkał się gorącym przyjęciem uczestników. Był także poczęstunek przygotowany przez „Sekret Smaku” z Łukowa. Akademickie Targi Pracy po raz kolejny okazały się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy.