Zapraszamy do udziału w XXX Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej w Poświętnem

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza młodych rolników do udziału w XXX Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, która odbędzie się 12.10.2023r. (czwartek) w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym w Płońsku, ul. H. Sienkiewicza 11, początek o godz. 10:00.

Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do młodzieży zainteresowanej rolnictwem w wieku od 18 do 40 lat z województwa mazowieckiego (z wyjątkiem pow. płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego). Zapraszamy młodych rolników, którzy prowadzą gospodarstwa rolne samodzielnie lub wspólnie z rodzicami (np. uczniowie i studenci szkół rolniczych). Przewidujemy udział 43 osób.

Tematyka

Główne zagadnienia XXX Olimpiady Wiedzy Rolniczej to nowoczesne i innowacyjne rozwiązania oraz dobre praktyki w rolnictwie i na obszarach wiejskich - wymiana i upowszechnianie wiedzy i doświadczeń. Więcej szczegółów w Załączniku - Preferowane zagadnienia. Pytania testowe i otwarte przygotowali doradcy rolniczy.

Podczas Olimpiady wykład pt. Nowoczesne systemy uprawy roślin i występowanie owadów pożytecznych wygłosi pani prof. dr hab. Bożena Kordan.

Nagrody

Finaliści zajmujący miejsca od I do VII otrzymają nagrody pieniężne od 1600 zł do 1000 zł. Osobom zajmującym miejsca od I do X przyznane zostaną nagrody rzeczowe w formie prenumeraty miesięcznika „Wieś Mazowiecka”. Przewidziane są także wyróżnienia za miejsca VIII – X ufundowane przez partnera projektu Państwową Uczelnię Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Rekrutacja

Warunkiem udziału w Olimpiadzie jest złożenie do 6 października 2023 r. (piątek) wypełnionej Karty zgłoszeniowej. Można ją pobrać ze strony http://www.modr.mazowsze.pl/. Podpisany formularz w wersji elektronicznej należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo w wersji papierowej na adres MODR O/Poświętne, ul. H. Sienkiewicza 11, ewentualnie za pośrednictwem naszych doradców rolniczych MODR.
W sprawach organizacyjnych kontakt emaliowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cel XXX Olimpiady Wiedzy Rolniczej

Celem Olimpiady jest podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji młodych rolników z zakresu rolnictwa. Poznanie i wdrożenie przez uczestników nowych kierunków produkcji, skorzystanie z transferu innowacyjnych metod produkcji do praktyki rolniczej wpłynie w przyszłości na rentowność gospodarstw rolnych.

W załączniu :

1. Karta zgłoszenia
  2. Regulamin XXX Olimpiady Wiedzy Rolniczej
  3. Tematyka Olimpiady - Preferowane zagadnienia

Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe doświadczenie, nobilitujące laureatów i podkreślające prestiż zawodu rolnika.