21 czerwca w Dniu Przedsiębiorcy odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Ciechanowska Akademia Przedsiębiorczości” skierowane do przedsiębiorców i instytucji zainteresowanych współpracą. Projekt realizowany jest przez Mazowiecką Izbę Gospodarczą, która pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach zadań publicznych z budżetu Miasta Ciechanów.

Szkolenie składało się z kilku bloków tematycznych i było okazją do poszerzenia wiedzy na temat możliwości pozyskiwania dofinansowań z budżetu UE i nie tylko, o czym mówili specjaliści z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. „Warmińsko Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna” to temat, który również powinien zainteresować mieszkańców Ciechanowa myślących o rozwoju swoich firm. Przedsiębiorcy mieli też okazję poznać możliwości i korzyści współpracy ze środowiskiem naukowym. Jakie kierunki kształcenia mamy w ofercie studiów, dlaczego warto podejmować współpracę z Uczelnią a przede wszystkim pełna informacja na temat działalności Centrum Innowacji i Transferu Technologii jakie od 2022 roku funkcjonuje w PUZ to tematyka omawiana przez przedstawicieli Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, którą reprezentowali: mgr inż. Piotr Wójcik kanclerz Uczelni, dr hab. inż. Wojciech Moćko Dyrektor CiITT, oraz mgr Iwona Szwejkowska Kierownik Działu Rozwoju. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja możliwości, jakie w swojej ofercie mają banki, o czym mówili przedstawiciele Santander Bank Polska.

Ciekawa dyskusja połączona z dużą dawką wiedzy merytorycznej na temat aktualnej sytuacji związanej z rozwojem przedsiębiorczości to bardzo dobry pomysł, jaki w sposób istotny wpływa na otoczenie społeczno- gospodarcze regionu.