Najwyższa jakość prowadzi do doskonałości

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie znalazła się w gronie 15 uczelni zawodowych spełniających wymagania określone w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Dydaktyczna inicjatywa doskonałości" otrzymując tym samym milion złotych wsparcia finansowego.

W piątek 26 maja 2023 r. Rektor dr inż Grzegorz Koc , wziął udział w uroczystości ogłoszenia listy publicznych uczelni zawodowych wyłonionych w ramach tegorocznej edycji przedsięwzięcia DID. Uczelnie musiały spełnić określone kryteria takie jak:

Uzyskanie pozytywnych ocen jakości kształcenia na kierunkach studiów prowadzonych w uczelni wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2017-2022,
Uzyskany pozytywny wynik monitoringu karier studentów i absolwentów studiów , którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów. Wynik monitoringu karier studentów i absolwentów studiów, osób ubiegających się o stopień doktora i osób, które uzyskały ten stopień, dotyczącego absolwentów studiów w uczelni, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów w roku 2020, w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu. Wynik monitoringu musi wskazywać, że względny wskaźnik zarobków absolwentów studiów pierwszego stopnia jest większy albo równy 0,73.

Dzięki spełnieniu powyższych kryteriów wsparcie jest przyznawane w formie zwiększenia subwencji podstawowej na wsparcie aktywności projakościowej. Środki z programu pozwolą uczelniom na dalsze doskonalenie dostosowanie programu studiów do potrzeb regionalnych rynków pracy.

dofinans1