Stosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

W dniach 19 – 20.05.2023 na Wydziale Inżynierii i Ekonomii Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyło się szkolenie z zakresu „Stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym” zorganizowane przez Zakład Rolnictwa oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Ciechanowie.

W szkoleniu uczestniczyli studenci kierunku rolnictwo oraz nauczyciele akademiccy. Szkolenie obywało się w dwóch etapach. Pierwszy etap zawierał część teoretyczną szkolenia, na której zostały omówione zasady bezpiecznego stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Drugi etap zawierał część praktyczną, został on zrealizowany dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa Fricke Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. z siedzibą w Mrągowie oddziałem w Ciechanowie. W części praktycznej dwóch instruktorów z przedsiębiorstwa Fricke omówiło i przedstawiło zasady BHP pracy, obsługę oraz najnowsze rozwiązania techniczne stosowane w opryskiwaczach. Część praktyczna szkolenia odbyła się na parkingu uczelnianym, na opryskiwaczu firmy John Deere serii 900. Planowana jest cykliczna realizacja szkolenia na Wydziale Inżynierii i Ekonomii.

image02 1image01