W dniach 19-20 kwietnia br. w Warszawie w Hotelu Hilton odbył się Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Rolnictwa - Kongres Polska Wieś XXI organizowany przez byłych ministrów rolnictwa i rozwoju wsi.

W wydarzeniu uczestniczył JM Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc. Kongres był okazją do nawiązania nowych płaszczyzn współpracy szczególnie w wymiarze naukowym i rozwojowym z innymi polskimi uczelniami oraz samorządami i instytucjami działającymi na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich.

W wydarzeniu jako prelegent wziął udział również pracownik PUZIM dr inż. Sławomir Gromadzki, który uczestniczył w dyskusji w panelu: Problemy i wyzwania współczesnego rolnictwa w obrębie właściwego gospodarowania glebą i wodą.

Studenci kierunku rolnictwo PUZIM uczestniczący w Kongresie mogli poznać bieżącą problematyką rolnictwa i rozwoju wsi. Studenci podkreślają, że przedstawiane tematy i zagadnienia podczas Kongresu były niezmiernie interesujące i ważne szczególnie w kontekście wyzwań stojącym przed polskim rolnictwem.