Turniej szachowy o puchar Rektora PUZ w Ciechanowie rozstrzygnięty!

14 kwietnia 2023 r. w siedzibie Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbył się I turniej szachowy. W zmaganiach przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu ciechanowskiego i ościennych wzięło udział 44 młodych szachistów.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się Michał Maliszewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie. Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki. Pięciu najlepszych szachistów, wszyscy z I LO, otrzymało z rąk Rektora Uczelni dr. inż. Grzegorza Koca nagrody pieniężne, a zwycięzca dodatkowo okazały puchar.

Startujący w tegorocznej edycji wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych zawodach, a organizatorzy, tj. pełnomocnik Rektora ds. sportu oraz Samorząd Studencki, zapowiedzieli kontynuację zmagań szachowych w najbliższej przyszłości.

Zwycięska „piątka”:
I miejsce – Michał Maliszewski