Elektronika i Telekomunikacja - DNI OTWARTE 2023

W dniu 28 marca 2023 r. na Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie w ramach promocji kierunku Elektronika i Telekomunikacja odbyły się warsztaty dla uczniów klas maturalnych szkół średnich.

Warsztaty miały charakter praktyczny podczas których przybyli uczniowie mieli możliwość w sposób aktywny wykonać i testować proste układy elektroniczne. Warsztaty zostały przygotowane przez pracowników i studentów naszego wydziału. Uczniowie mieli okazję pracować na sprzęcie i oprzyrządowaniu pracowni Elektroniki i Telekomunikacji. Na warsztaty przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie, którzy kończą edukację w zawodach elektryk i mechatronik oraz z Zespołu Szkół Nr 3 Im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie, którzy kończą edukację w zawodzie elektronik. Warsztaty były prowadzone przez wykładowcę Pana mgr inż. Marka Próchniaka. Wykład poświęcony elektronice we współczesnym świecie przeprowadził dr inż. Andrzej Korneta. Ofertę edukacyjną uczelni oraz zakładu Elektroniki i Telekomunikacji przedstawili mgr inż. Tomasz Weitz i mgr inż. Krzysztof Księżopolski.