Uczniowie trzech kolejnych szkół gościli na warsztatach organizowanych przez Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

W dniu 28 marca 2023 roku mieliśmy przyjemność gościć aż trzy szkoły na organizowanych przez nas warsztatach. Wydział Nauk Technicznych i Społecznych odwiedziły: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 W Działdowie im. Gen. Sylwestra Kaliskiego, Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.

Spotkanie otworzył prodziekan dr Rafał Panfil, który przedstawił uczniom ofertę edukacyjną Wydziału oraz przybliżył warunki studiowania w Mławie. Następnie głos zabrała Dziekan Wydziału dr Renata Dzik poruszając kwestie związane z praktycznymi aspektami profilu studiów. Kolejnym punktem programu był wykład dr Sylwii Walasik dotyczący współczesnych problemów bezpieczeństwa wewnętrznego. Po jego zakończeniu uczniowie udali się do laboratoriów, gdzie pod okiem specjalistów zgłębiali tajniki systemów informatycznych stosowanych w logistyce, podstaw kryminalistyki i pierwszej pomocy oraz konstrukcji systemów elektronicznych. Zajęcia prezentujące funkcjonalnościach takich systemów jak MES Qguar (zarządzanie produkcją), TMS Qguar (zarządzanie transportem), WMS Pro Qguar (zarządzanie magazynem) poprowadziła mgr Agnieszka Rzemieniewska. Pod okiem Anny Ostrowskiej i ppłk mgr Zdzisława Smardzewskiego uczniowie poznawali zasady zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia. Natomiast dr Marek Kadecki prezentował zasady udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty z elektroniki poprowadzili: mgr inż. Marek Próchniak oraz mgr inż. Tomasz Weitz. Bogata oferta Wydziału spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Do zobaczenia wkrótce!