Kolejne spotkania z uczniami szkół ponadpodstawowych

W ramach cyklu warsztatów organizowanych przez Wydział Nauk Technicznych i Społecznych gościliśmy kolejne grupy uczniów zainteresowanych studiowaniem logistki i bezpieczeństwa wewnętrznego. W dniu 24 marca odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im gen. Józefa Bema w Ciechanowie oraz Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

Warsztaty rozpoczęły się od wystąpienia Prodziekana dra Rafała Bartłomieja Panflia, który przedstawił program zajęć oraz przybliżył uczniom warunki studiowania na Wydziale. Głos zabrała również Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych dr Renata Dzik podkreślając rolę kształcenia praktycznego w obecnych realiach społeczno – gospodarczych. Kolejnym punktem programu był wykład dra Pawła Machalskiego dotyczący bezpieczeństwa energetycznego na poziomie lokalnym. Wykładowca przybliżył uczniom kwestie związane nie tylko z energetyką odnawialną i koncepcją zrównoważonego rozwoju, ale też logistyką dystrybucji w przesyle paliw i energii elektrycznej. Po części wykładowej uczniowie udali się do laboratoriów, w których prowadzone były zajęcia prezentujące możliwości systemów informatycznych w logistyce. Mgr Piotr Balicki skupił się na funkcjonalnościach takich systemów jak MES Qguar (zarządzanie produkcją), TMS Qguar (zarządzanie transportem), WMS Pro Qguar (zarządzanie magazynem), zaprezentował również możliwości systemu monitoringu wizyjnego w transporcie. Natomiast druga grupa uczniów pod kierunkiem mgr Anny Ostrowskiej uczestniczyła w zajęciach dotyczących zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli również okazję nie tylko poznać warunki studiowania w Mławie, ale też spotkać się z władzami Wydziału, wykładowcami i studentami.