Edytuj nagłówek
Aktualności

23 lutego b.r. Studenci Naukowego Koła Studenckiego Chemików oraz Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej wraz z Opiekunami Naukowymi: dr hab. inż. Anną Sikorską i dr inż. Wojciechem Sosnowskim zorganizowali kolejne zajęcia warsztatowe.

Zorganizowali również pokazy chemiczne dla Uczniów Liceum Polonijnego z Warszawy. W tym roku dołączyło do nas Ekonomiczne Koło Naukowe, którym opiekuje się Pani dr Izabela Klepacka–Dunajko. Uczniowie zostali podzieleni na 3 zespoły badawcze.

W trakcie warsztatów chemicznych, uczniowie zostali zapoznani z podstawowym sprzętem, techniką pracy laboratoryjnej oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonali doświadczenia zalecane w podstawie programowej oraz zapisywali obserwacje i wnioski na kartach pracy.

Studenci Mechaniki przygotowali zajęcia warsztatowe z zakresu Inżynierii Spajania oraz Inżynierii Materiałowej.

W czasie zajęć uczniowie obserwowali zgłady metalograficzne i struktury różnych metali pod mikroskopem metalograficznym. W laboratorium Technik Wytwarzania licealiści uczestniczyli w pokazach zgrzewania, lutowania i cięcia materiałów metalowych. Niektóre zadania mogli wykonywać własnoręcznie pod nadzorem Opiekuna i Studentów.

Warsztaty w ramach Kierunku Ekonomia i Zarządzanie dotyczyły rozwijania kreatywności i ćwiczenia umiejętności twórczego myślenia. Zadania były tak sformułowane, że Uczniowie mogli poczuć się jak przedsiębiorcy, księgowi czy analitycy biznesowi. Przygotowane zadania, były próbką rozwijania kompetencji, pozwalających na rozwiązywanie problemów a także przygotowujących do podejmowania ryzyka biznesowego.

Praktyczne zajęcia warsztatowe w naszej Uczelni zostały przyjęte bardzo pozytywnie przez uczniów oraz przez ich wychowawców.