DSC 0531Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Powiatowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku w dniu 24 stycznia 2023 roku po raz kolejny zorganizowała dla mieszkańców powiatu ciechanowskiego nietypowe wydarzenie. Sympozjum Naukowe „Współcześni dziadkowie i ich znaczenie dla rozwoju dziecka”, to spotkanie naukowo-integracyjnie dla wszystkich babć i dziadków zainteresowanych tym, jak świadomie pełnić rolę babci czy dziadka w życiu swoich wnuków.
Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w wykładach dotyczących pełnienia niezwykłej roli babci oraz dziadka w życiu dziecka:

• „Kochać i wymagać – zadanie dla dziadków i rodziców”,
  • „Style odgrywania roli babci i dziadka”.

Podczas spotkania uczestnicy mieli również okazję zobaczyć inscenizację przygotowane przez Przedszkole nr 10 im. Janusza Korczaka, występy Seniorów z Klubu Senior + w Regiminie oraz uczestników Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po występach przedszkolaki w nagrodę wielkim zainteresowaniem zwiedzały uczelnię.