IMG 20221119 101600

W dniu 19 listopada w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyło się VII Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Jerzego Bralczyka. Dyktando tematycznie nawiązywało do patronów roku: Marii Konopnickiej, Ignacego Łukasiewicza, Marii Grzegorzewskiej, Wandy Rutkiewicz, Józefa Mackiewicza, Józefa Wybickiego oraz Romantyzmu Polskiego.

Tekst dyktował sportowiec, olimpijczyk Szymon Kołecki. Jak w poprzednich latach zaplanowano rywalizację w kilku kategoriach: urzędnicy, nauczyciele, przedsiębiorcy, dziennikarze, działacze organizacji pozarządowych, uczniowie  szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci, służby mundurowe oraz kategoria open. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe pióra, statuetki i książki z autografem profesora. Tradycyjnie okazjonalny wykład wygłosił prof. Jerzy Bralczyk.