IMG 20221016 095640W niedzielę 16 października 2022 r. delegacja Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, wzięła udział w Diecezjalnej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023, która odbyła się w płockiej Bazylice Katedralnej z udziałem przedstawicieli uczelni wyższych z Płocka i diecezji płockiej. Naszej delegacji  przewodził rektor  dr inż. Grzegorz Koc, studentów reprezentowała przewodnicząca Samorządu Studentów Paulina Zbirowska oraz studenci pocztu sztandarowego z kierunków informatyka ,ekonomia, pielęgniarstwo. Mszy św. przewodniczył biskup płocki Mirosław Milewski.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, rektorzy uczelni wyższych z diecezji płockiej.  Z okazji obchodzonego XXII Dnia Papieskiego po uroczystości w katedrze,  uczestnicy przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II gdzie delegacje uczelni złożyły kwiaty. Na zakończenie zaśpiewano „Barkę”.