DSC 0603W dniu 19.09.2022 r. podpisana została umowa współpracy z firmą Nanosphere Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością działającą w branży automotive i zajmującą się szeroko rozumianą produkcją w tym farb i lakierów dedykowanych branży automotive. Umowa o współpracy badawczo- rozwojowej jest pierwszą jaka zacznie funkcjonować w ramach powołanego w Uczelni Centrum Innowacji i Transferu Technologii Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Zgodnie ze Statutem Uczelni, Uczelnia może prowadzić działalność naukową, świadczyć usługi badawcze oraz dokonywać transferu wiedzy i technologii do gospodarki. Podczas spotkania z przedstawicielem firmy Panem Piotrem Kiljańczykiem- Prezesem Zarządu omówione zostały plany najbliższych wspólnych działań jakie będą realizowane po uruchomieniu Akredytowanego Laboratorium Inżynierii Mechanicznej i Materiałowej oraz perspektywa kolejnych wspólnych projektów jakie przyniosą pozytywne efekty dla obydwu stron.