PRZYSTAŃ ZDROWIE – PODSUMOWANIE

Za nami trzy dni spędzone w Przystani Zdrowie. Dużo w tym czasie działo się za sprawą współpracy  Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie. Mieszkańcom naszego miasta i okolic zaproponowaliśmy różnorodne formy spędzenia czasu, w których myślą przewodnia była dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo. Pierwszego dnia zaprosiliśmy na wykłady uczniów i nauczycieli szkół średnich. W tym spotkaniu wzięło udział 200 osób. Drugi dzień to konsultacje specjalistów, stoiska podmiotów działających w sektorze zdrowia, edukacji, kultury oraz występy na scenie artystów. Zaproszenie w tym dniu przyjęli uczniowie szkół z naszego powiatu, przedszkola  oraz mieszkańcy Ciechanowa. Na placu zgromadziło się ok. 1000 osób. Trzeci dzień do spacer w formie nordic walking, w którym udział wzięło  40 osób. Dziś już wiemy, że takie wydarzenie warto powtórzyć za rok.