logo aszwojDSC 488623 sierpnia 2022 roku w murach naszej Uczelni odbyło się spotkanie w sprawie współpracy w zakresie realizacji projektu pt. Retencja wody w systemie zarządzania kryzysowego Polski, któremu przewodniczył JM Rektor – dr inż. Grzegorz Koc, w towarzystwie Kanclerza mgr. inż. Piotra Wójcika. W spotkaniu wziął również udział wyjątkowy gość – ekspert w dziedzinie w zakresie stosunków międzynarodowych, instytucji politycznych, systemów politycznych i polityki bezpieczeństwa - prof. dr hab. Jarosław Gryz - Prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej oraz dr Sławomir Gromadzki – adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego naszej Uczelni i jednocześnie współautor założeń przedmiotowego projektu.

Zainteresowanie omawianą problematyką wynika z coraz większego zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa w obszarze gospodarki wodnej oraz możliwością powiązania systemu zarządzania kryzysowego z retencją i ochroną zasobów wody, które pozwoli na integrację przeciwdziałania powodziom z przeciwdziałaniem suszom. Spotkanie z Panem Prorektorem było również okazją do zaprezentowania naszych dotychczasowych osiągnięć, planowanych przedsięwzięć oraz nakreślenia perspektyw dalszej współpracy.