20220727 130928W dniach 26-27 lipca 2022 w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie przebywała delegacja pracowników Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, Mikołaj Zgaiński oraz Dominika Pluta.
Od kilku lat obie uczelnie wspierają się w działaniach międzynarodowych, wymieniając się swoimi doświadczeniami. Podczas pobytu w Ciechanowie, Mikołaj Zgaiński - Uczelniany Koordynator Programu ERASMUS+ oraz jednocześnie Kierownik Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Lesznie przedstawił plany swojej uczelni dot. umiędzynarodowienia oraz doświadczenia z prowadzonych przez PWSZ w Lesznie studiów dualnych, a także Blended Intensive Courses – czyli zajęć łączących uczelnie zagraniczne i dające szansę na realizację ich w międzynarodowym składzie.
Ciechanowska uczelnia pochwaliła się projektami realizowanymi w ostatnim czasie, tj. serią Intensywnych szkoleń kadry PUZIM realizowanych w ramach funduszy EOG oraz realizacją projektu pod nazwą Wdrażanie innowacyjnych modeli kształcenia zawodowego realizowanego wspólnie m.in. z Uniwersytetem w Oviedo oraz partnerami w Finlandii i Włoszech.

Dzięki spotkaniu zrodziły się pomysły, których efektem będą nowe szanse rozwoju dla naszych studentów oraz pracowników.

Oprócz spotkań roboczych, w których uczestniczyli wykładowcy oraz pracownicy różnych działów PUZ, goście z PWSZ w Lesznie spotkali się również z Rektorem Uczelni, dr. Grzegorzem Kocem, Kanclerzem Piotrem Wójcikiem.