Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie jest na liście ofert rekomendowanych do finansowania, wśród 52 uczelni, które łącznie otrzymają ponad 34 mln zł w ramach projektu MEiN “Doskonałość dydaktyczna uczelni”. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu Doskonałość dydaktyczna uczelni jest doskonalenie zdolności instytucjonalnej uczelni i kompetencji dydaktycznych kadr.

Na zbudowanie i wdrożenie pilotażowego modelu zarządzania procesem kształcenia oraz przygotowanie dobrze działającego modelu szkoleń i innych form wsparcia dla kadry dydaktycznej i kadry wspomagającej dydaktykę w procesie kształcenia.

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie otrzyma  około 300 tys. zł.

W ramach projektu Doskonałość dydaktyczna uczelni zostanie utworzony wortal o nazwie Centrum Wsparcia Dydaktyki w trybie online moderowany przez Zespół Wsparcia Dydaktyki, wyłoniony w projekcie. Wortal ma pełnić rolę serwisy społecznościowego dla kadry dydaktycznej i kadry wspomagającej proces dydaktykę po zalogowaniu za pomocą uczelnianego konta google o strukturze Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wortal będzie portalem internetowym zawierającym holistyczne podejście do doskonalenia procesu kształcenia.

“Jesteśmy dla siebie nawzajem tutorami, jesteśmy dla siebie nawzajem mentorami” to motto przewodnie wortalu.

Pierwszym działaniem w ramach projektu będzie uczestnictwo 15 nauczycieli akademickich w IX Międzynarodowym Kongresie Tutoringu we Wrocławiu, w dniach 23 i 24 września 2022 roku.

Projekt będzie trwał cały rok akademicki 2022/2023, rekrutacja będzie się odbywała etapami.

Proces rekrutacji oraz szczegółowe informacje o projekcie będą dostępne na Uczelnianej Platformie Moodle w  “Pokoju online dla Kadry PUZ”. Kadra dydaktyczna i otrzyma informację o rozpoczęciu procesu rekrutacji na swoje uczelniane konta google.