20220728 122318Pracownicy Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie uczestniczą w opracowaniu koncepcji projektu integracji systemu retencji wody z systemem zarządzania kryzysowego Rzeczypospolitej Polskiej. W tym celu, w ostatni czwartek odbyło się spotkanie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Gospodarzem spotkania była Pani Beata Janowczyk - Szefowa Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W gronie prelegentów znaleźli się autorzy przedmiotowej koncepcji prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie - prof. dr hab. Jarosław Gryz oraz pracownik naszej Uczelni - dr Sławomir Gromadzki.

W obradach wzięli również udział dr Rafał Bartłomiej Panfil i insp. mgr Grzegorz Grabowski. Warto podkreślić, że w przedmiotowe przedsięwzięcie oprócz pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zaangażowały się zespoły znakomitych naukowców z najlepszych polskich uczelni, takich jak: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański, Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Sztuki Wojennej, Politechnika Rzeszowska i Kujawska Szkoła Wyższa.

Na zdjęciu: dr Sławomir Gromadzki, Beata Janowczyk - Szefowa Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dr Rafał Bartłomiej Panfil i insp. mgr Grzegorz Grabowski.