01 zdjecieStudenci kierunku Informatyka pod przewodnictwem Pana mgr inż. Patryka Młodzianowskiego, Opiekuna Koła Naukowego Informatyki Stosowanej, w dniach 2, 9 i 23 czerwca 2022 roku, w pracowni komputerowej w sali 202A, testowali oprogramowanie SYMESTY - wirtualnego symulatora edukacyjnego innowacyjnego procesu dydaktycznego dla zarządców nieruchomości z wykorzystaniem trójwymiarowego środowiska symulacyjnego i elementów sztucznej inteligencji.

Był to pierwszy etap współpracy o charakterze naukowo-badawczym w ramach umowy podpisanej 29 kwietna 2022 roku przez Państwową Uczelnię Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie i firmą Studio Vector SA, która realizuje innowacyjne projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.

35 osobowy zespół testujący składające się ze studentów I, II oraz III Roku studiów kierunku Informatyka z zaangażowaniem wcielił się w rolę testerów.

Testy techniczne aplikacji Symulatora SYMESTY zostały przygotowane przez Studio Vector SA niezwykle starannie w postaci szczegółowych 22 scenariuszy przypadków użycia (zarówno w języku polskim, jak i angielskim), zawierających jednoznaczny opis wykonywanych przez testerów czynności. W sumie podczas testów biorący w nich udział studenci zgłosili kilkadziesiąt istotnych merytorycznie uwag, które w kolejnych wersjach aplikacji były sukcesywnie przez firmę Studio Vector SA eliminowane.

Uczestnictwo w rozwojowym projekcie naukowo-badawczym realizowanym w naszym otoczeniu społeczno-gospodarczym przyczyniło się do zdobycia doświadczenia w projekcie realizowanym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.

Kolejne etapy projektu będą realizowane w przyszłym roku akademickim.