image005Po długiej, trwającej prawie dwa lata przerwie spowodowanej pandemią, studenci naszej Uczelni powoli wracają do różnorakiej aktywności ruchowej.

Pod kierunkiem instruktorów wychowania fizycznego wzięli czynny udział w rajdach rowerowych , spływach kajakowych i marszach nordic walking.
W zależności od zaplanowanej długości rajdu, głównymi szlakami, które przemierzali rowerzyści, były okolice Ciechanowa z Opinogórą i Gołotczyzną na czele. Zainaugurowano również sezon kajakowy. Na przełomie maja i czerwca studenci z kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Logistyki i Pielęgniarstwa wzięli udział w spływach kajakowych na rzece Wkrze, ciesząc się doskonałą pogodą i świetną zabawą, jaką niesie ze sobą udział w spływie. Mniej szczęścia mieli studenci z kierunku Ekonomii, którym warunki atmosferyczne przekreśliły możliwość przeprowadzenia spływu.
Inną aktywnością ruchową, jaką przybliżali instruktorzy studentom, były zajęcia z prawidłowej techniki nordic walking . Biorący udział w tej formie ruchu po 1-2 godzinach opanowywali podstawowe umiejętności chodu rodem ze Skandynawii.

Należy wspomnieć, że sprzęt wykorzystywany do wyżej wymienionych aktywności ( rowery , kajaki, kije ) jest w posiadaniu naszej Uczelni.