DSC 0249Dnia  9 czerwca  2022 r. w Państwowej Uczelni Zawodowej odbyło się długo oczekiwane Seminarium Kół Naukowych zatytułowane „Aktywność naukowa młodzieży akademickiej”.
 Seminarium otworzyli i powitali licznie zgromadzonych gości Rektor dr inż. Grzegorz Koc  oraz Prorektor prof. dr hab. Leszek Zygner. Rektorzy życzyli studentom owocnych wystąpień i bezstresowego zaprezentowania swojego dorobku.

Podczas seminarium studenci kół naukowych naszej Uczelni zaprezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz wyniki przeprowadzonych badań. Bardzo interesujący i pouczający wykład inaugurujący seminarium, zatytułowany „Jak działa człowiek” wygłosiła dr Ewa Wiśniewska, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych. Program seminarium był bardzo ciekawy, tematyka i różnorodność referatów spowodowała duże zainteresowanie wydarzeniem. Zgromadzeni studenci wykładowcy i  zaproszeni goście wysłuchali kilkunastu wystąpień będących dorobkiem naukowym i efektem pracy w ramach Kół Naukowych naszej Uczelni.

Pan Prorektor podsumował tegoroczne seminarium, podziękował studentom za merytoryczne wystąpienia i wysoki poziom prezentacji. Podkreślił duże zaangażowanie kół naukowych w zaprezentowanie swojego dorobku. Spotkanie  posłużyło także wymianie doświadczeń w zakresie prowadzonej działalności  badawczej.

Seminarium cieszyło się zainteresowaniem studentów wszystkich kierunków naszej Uczelni. Wygłoszone referaty i opracowania będą opublikowane w opracowaniu zbiorczym pt. „Aktywność naukowa młodzieży akademickiej”  w serii wydawniczej Forum Studenckie.

Wystąpienia:

• Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa ZACHOWANIA ZDROWOTNE OSÓB STARSZYCH.
  • Koło Naukowe „HUMANUS” POSTAWY WOBEC ŚMIERCI A JAKOŚĆ ŻYCIA OSÓB STARSZYCH.
  • Studenckie Koło Naukowe Pedagogiki „EDUCANDI” WPŁYW TIKTOKA NA POSTAWY UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
  • Organizacja sportowa Bezpieczeństwa Wewnętrznego PARTYCYPACJA SPOŁECZNA A POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA. ANALIZA ZALEŻNOŚCI.
  • Koło Naukowe Ekonomii  ELASTYCZNE FORMY ZATRUDNIENIA A STOPIEŃ INTEGRACJI  Z FIRMĄ.
    METODY INTEGRACJI PRACOWNIKÓW.
    SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU NA PRZYKŁADZIE FIRMY ODZIEŻOWEJ H&M.
  • Koło Naukowe „LOGISTYK” WYBRANE ASPEKTY LEAN MANAGEMENT W PRZEDSIĘBIORSTWIE PRODUKCYJNYM.
    ROZWÓJ RYNKU USŁUG KURIERSKICH W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM.
  • Naukowe Koło Studenckie Chemików, OCENA ZAWARTOŚCI WITAMINY C W BULWACH ZIEMNIAKA SUROWEGO ORAZ PODDANYCH PROCESOM TECHNOLOGICZNYM.
  • Koło Naukowe Informatyki Stosowanej JĘZYK C++ - EWOLUCJA I ZASTOSOWANIE W PERSPEKTYWIE OSTATNICH DEKAD.
    TECHNIKI INŻYNIERII DANYCH, STATYSTYKI I UCZENIA MASZYNOWEGO W SZACOWANIU NIERUCHOMOŚCI.
    HEADSETY VR - PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI.
  • Koło naukowe Przyszłych Inżynierów PROCEDURA BUDOWY SIECI GAZOWYCH.
    WYKORZYSTANIE FOTOWOLTAIKI NA PRZYKŁADZIE MAKIETY DOMU.

POZWOLENIE NA BUDOWĘ I ZGŁOSZENIE BUDOWY OBIEKTÓW BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH Z INŻYNIERIĄ ŚRODOWISKA W UJĘCIU NAJNOWSZEJ USTAWY PRAWO BUDOWLANE.
    ŚWIADOMOŚĆ SPOLECZEŃSTWA NA TEMAT OCHRONY ŚRODOWISKA.