Dla większości studentów czerwiec kojarzy się wyłącznie z intensywną nauką, sesją egzaminacyjną, egzaminami dyplomowymi? Na kierunku pielęgniarstwo ? mimo natłoku zajęć teoretycznych, praktycznych, przygotowywania się do sesji - studenci potrafią znaleźć jeszcze czas na działania promocyjno-edukacyjne dla społeczności lokalnej?

• 7 czerwca (piątek) na zaproszenie Pani mgr Bożeny Wernik, Dyrektora Przedszkola nr 10 w Ciechanowie, studenci drugiego i trzeciego roku pielęgniarstwa (Justyna Bastecka, Julita Rozbicka i Elżbieta Stryjewska) pod kierunkiem dr med. Agnieszki Bukowskiej, uczestniczyli w festynie rodzinnym "Mama, Tata i Ja". Już po raz dwunasty organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy dzieci i rodziców przedszkola, żłobka, i osiedla AleksandrówkaII. W tym roku hasłem przewodnim festynu był ?Bezpieczny Przedszkolak?. Studentki pielęgniarstwa wykonywały pomiary : poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, masy ciała. Odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prezentowane były fantomy poszczególnych części ciała człowieka, a przedszkolaków uczono z wykorzystaniem fantomu - jak prawidłowo czyścić zęby i dbać o higienę jamy ustnej.
    Zdjęcia: mgr Wiesław Wernik
  • 14 czerwca (piątek) - II Ciechanowski Festiwal Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Na Pikniku Zdrowia zorganizowanym na Placu Jana Pawła II studentki I roku pielęgniarstwa ? Karolina Mówińska, Dorota Ochocka, Anna Żmijewska, Magda Kutryb, wraz z wykładowcami (dr Ewą Wiśniewską, mgr Marzeną Kubala i mgr Joanną Wierzbicką) dokonywały pomiarów poziomu glukozy we krwi, mierzyły ciśnienie tętnicze, obliczały wskaźnik BMI na podstawie pomiarów masy ciała i wzrostu, udzielały porad nt. zdrowego stylu życia. Poziom glukozy we krwi zainteresowanym uczestnikom pikniku mierzyły również  studentki III roku (Ola Dzięgielewska i Natalia Urbańska) współpracując ze Stowarzyszeniem Diabetyków. Nie zabrakło też studentów kulturoznawstwa, na czele z mgr Moniką Zbyszyńską, którzy przyciągali do siebie zainteresowanych malowaniem twarzy?
    Zdjęcia: Ewa Wiśniewska
  • 16 czerwca (niedziela) ? Letni Festyn Rodzinny organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie uatrakcyjniło również stoisko uczelni reprezentowane przez wykładowców kierunku:  pielęgniarstwo (dr Ewę Wiśniewską i mgr Małgorzatę Zagroba) oraz studentów. Studenci I i II roku (Paweł Miziewicz, Milena Sośnicka, Natalia Łojewska,  Dagmara Talarek i Pamela Knap) pod okiem mgr Wandy Ostaszewskiej przeprowadzili na scenie pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, po którym uczestnicy festynu mogli skorzystać z możliwości i ćwiczyć swoje umiejętności na fantomie. Największe zainteresowanie budził fantom wśród najmłodszych uczestników letniego festynu? Dagmara i Pamela uczestniczyły również w krótkich zajęciach fitness prowadzonych na scenie przez Joannę Iwaszko i wygrały miesięczny karnet do Akademii Fitness w PCKiSz!
     Zdjęcia: www.ciechanowinaczej.pl oraz Paweł Miziewicz
  • 27 czerwca (czwartke) - ?Wrzuć na luz i jeszcze plus? to impreza która wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszego miasta. To świętowanie wakacji, czasu wypoczynku i zabawy. Ciechanowską PWSZ prezentowali wykładowcy i studenci Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych, zarówno z kierunku pielęgniarstwo jak i kulturoznawstwo. Przemarsz barwnego korowodu ulicą Warszawską zakończył się na Placu Jana Pawła II, na którym studenci kulturoznawstwa pod kierunkiem mgr Moniki Zbyszyńskiej malowali zainteresowanym twarze, a obok studentki I roku pielęgniarstwa (Renata Sulińska, Paulina Sadowska, Ewelina Piekarska) wykonywały pomiary poziomu glukozy we krwi, pojemności wydechowej płuc, ciśnienia tętniczego, wzrostu i masy ciała z wyliczaniem BMI, rozdawały Kodeks Walki z Rakiem, zwracając również uwagę na zagrożenie nadmierną ekspozycją na słońce. Na imprezie nie zabrakło Dziekan Wydziału dr Bożeny Ostrowskiej i wykładowców - dr Ewy Wiśniewskiej, mgr Małgorzaty Zagroba, dr Małgorzaty Marcysiak, mgr Katarzyny Korycińskiej-Koniczuk.
    Zdjęcia: mgr Wiesław Wernik
  •  :-) teraz już tylko egzaminy dyplomowe, praktyki wakacyjne i? WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!