Edytuj nagłówek
Aktualności

image010VII Uczelniany Turniej w piłce siatkowej o Puchar Rektora PUZ w Ciechanowie rozstrzygnięty.

Turniej został przeprowadzony w trzech etapach. Rozgrywki grupowe, podczas których wyłoniono zwycięzców poszczególnych grup, odbyły się 25 i 27 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie. W finale 25 maja 2022 r. walczono systemem pierwszy z pierwszym, drugi z drugim, trzeci z trzecim.

Regulamin turnieju zakładał, że w każdej drużynie muszą grać przynajmniej 2 kobiety. W związku z tym niektóre kierunki, w których brakuje kobiet, „zapożyczyły” zawodniczki z innych kierunków. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna z I roku Pielęgniarstwa, która zajęła III miejsce, w swoich szeregach miała tylko jednego mężczyznę.

Zwycięzcami turnieju okazali się studenci połączonych kierunków Pedagogiki I roku i Informatyki o wdzięcznej nazwie „Hugokoptery”, którzy pokonali 2:0 (25:17, 25:19) studentów III roku Pedagogiki i Ekonomii II roku. Miejsce III zajęła drużyna z kierunku Pielęgniarstwa I roku, pokonując drużynę z kierunku Rolnictwa II roku 2:0 (25:23, 26:24). W meczu o V miejsce studenci I roku Rolnictwa pokonali swoich kolegów z I roku Informatyki 2:0 (25:20, 25:10).

Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Alicję Cienkowską z I roku Pedagogiki, zaś zawodnika Adama Mirzejewskiego z II roku Ekonomii.

Zespoły biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe statuetki, zawodnicy trzech pierwszych drużyn medale, zaś drużyna zwycięzców okazały puchar.

Wszystkie mecze odbywały się w sportowej i przyjacielskiej atmosferze przy gorącym dopingu licznej grupy kibiców.