1653637141262Akademickie Targi Pracy, połączone z Dniem Przedsiębiorczego Studenta już za nami. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia zorganizowanego przez Biuro Karier "Partner" Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Praca - pasja, misja, powołanie” Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół średnich. Targi miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy. Otwarcia IX  Akademickich Targów Pracy dokonał Rektor dr inż. Grzegorz Koc który powitał gości i licznie zgromadzoną młodzież.

Prowadzący spotkanie Anita Moczulak i Wiesław Wernik, krótko przypomnieli historię i tematykę dotychczasowych ATP i przedstawili firmy i instytucje biorące udział w tegorocznych targach. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły wystąpienia studentów - bohaterów dnia Przedsiębiorczego Studenta. W tej części wystąpili: Aleksander Purzycki, student I roku MiBM z prezentacją „Serwis i modernizacja komputerów jako moja pasja”, Mateusz Siemiński - absolwent MiBM, Edyta Makowska - studentka Pedagogiki, pasjonatka fotografii. Wystawę jej zdjęć z dużym zainteresowaniem podziwiali uczestnicy wydarzenia. Lidia Milczek-Łukowska, studentka pielęgniarstwa która była przykładem jak pogodzić studiowanie z prowadzeniem własnej firmy. Marcin Pietrzak - student kierunku praca socjalna, muzyk, piosenkarz, youtuber, opowiadał o swojej karierze, a Jakub Królikowski zawodnik, instruktor taekwondo był przykładem jak połączyć studiowanie z czynnym uprawianiem sportu. Ciekawe prezentacje przedstawili: Monika Szeszko - Zaborowska – pracownik PUZ w Ciechanowie, „Erasmus + jako szansa, możliwości, perspektywa rozwoju”, Andrzej Śniegocki WUP „Jak bezpiecznie znaleźć pracę za granicą”, Jolanta Nawrocka , Marcin Grochowski PUP „Sytuacja na rynku pracy w czasie trwającej wojny na Ukrainie”. Podczas spotkania zaprezentowały się firmy: Zakład Mleczarski w Winnicy, Calsberg Polska, Norcospektra. Po spotkaniu w auli PUZ, uczestnicy przenieśli się do strefy doradczej i wystawienniczej,     gdzie kontynuowano rozmowy, prezentowano oferty pracy i prowadzono wymianę doświadczeń.

Do odwiedzenia stoisk zapraszali:

1. Santander Bank
  2. Carlsberg Polska
  3. Sofidel Poland
  4. Komenda Powiatowa Policji
  5. Wojska Obrony Terytorialnej
  6. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  7. Grupa Cedrob
  8. Metaltech
  9. Bank Spółdzielczy w Płońsku
  10. Zakład Mleczarski Winnica
  1. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie
  2. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie
  3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie
  4. Norcospektra
  5. PUP Ciechanów

W targach uczestniczyła młodzież ciechanowskich szkół średnich oraz studenci PUZ Ciechanowie. Akademickie Targi Pracy po raz kolejny okazały się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy. Były okazją do nawiązania nowych kontaktów i rozpoczęcia owocnej współpracy.