3 zdjeciePaństwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zawarła umowę o współpracy z firmą Studio Vector SA, która realizuje innowacyjne projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.

Pierwszym etapem współpracy jest testowanie przez studentów kierunku Informatyka, oprogramowania SYMESTY - wirtualnego symulatora edukacyjnego innowacyjnego procesu dydaktycznego dla zarządców nieruchomości z wykorzystaniem trójwymiarowego środowiska symulacyjnego i elementów sztucznej inteligencji. SYMESTE to innowacyjna gra strategiczno-symulacyjna, zbudowana w oparciu o technologię trójwymiarowego modelowania budynków, która stwarza unikalną możliwość wcielenia się w rolę zarządcy takich obiektów jak: hotel, biurowiec, szkoła, urząd administracji publicznej i centrum sportowe.

W dniu 19 maja 2022 roku, na ręce pana Kanclerza Piotra Wójcika, nastąpiło przekazanie umowy, która zainicjowała uczestnictwo Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie w projekcie naukowo-badawczym.

Przedstawiciel Studio Vector, pan Maciej Wroński, uczestniczył w spotkaniu roboczym z przedstawicielami kadry dydaktycznej Zakładu Informatyki – panią Kierownik Magdaleną Stefańską oraz Opiekunem Koła Informatyki Stosowanej - panem Patrykiem Młodzianowskim, który będzie odpowiedzialny za prawidłowy przebieg realizacji zadań wykonywanych przez Studentów w ramach projektu.

Po spotkaniu roboczym w pracowni komputerowej odbyło się szkolenie, przeprowadzone przez pana Macieja Wrońskiego, w którym uczestniczyło 29 Studentów z kierunku Informatyka oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej Zakładu Informatyki.

Uczestnictwo w rozwojowym projekcie naukowo-badawczym realizowanym w naszym otoczeniu społeczno-gospodarczym to szansa dla studentów na zdobycia doświadczenia w projektach realizowanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych oraz okazja dla Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie by realizować kolejne zadanie praktyczne, zgodnie z profilem kształcenia praktycznego, który jest na wszystkich 11 kierunkach studiów prowadzonych przez Uczelnię.