W trosce o wysoki poziom kształcenia studentów oraz tworzenie korzystnych warunków do rozwoju Uczelni oraz szkolnictwa wyższego w dniu 24 czerwca 2013 roku została przedłużona dotychczasowa umowa o współpracy z Politechniką Warszawską.
Bardzo istotnym elementem tej współpracy jest wymiana kadry naukowo ? dydaktycznej i zapewnienie możliwości kontynuacji kształcenia absolwentom PWSZ na Politechnice Warszawskiej oraz promocja Politechniki Warszawskiej na terenie Północnego Mazowsza.

Umowę podpisywali JM prof. Jan Szmidt Rektor Politechniki Warszawskiej, JM doc. dr Leszek Zygner Rektor PWSZ w Ciechanowie, którym towarzyszyli: prof. Andrzej Kolasa Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji PW, prof. Krzysztof Wojdyga Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska PW, mgr inż. Piotr Wójcik Kanclerz PWSZ w Ciechanowie. Goście z Politechniki zapoznali się z bazą dydaktyczno - techniczną obiektów Uczelni w Ciechanowie i Mławie. Zwiedzili oraz odbyli spotkanie z kierownictwem koncernu LG w Mławie.