W dniu 27.05.2013 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyło się spotkanie z prof. Grzegorzem  Kołodko  związane z promocją jego najnowszej książki zatytułowanej "Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości".

Profesor Grzegorz Kołodko, jest autorem i redaktorem 45 książek oraz ponad 400 naukowych artykułów i referatów opublikowanych w 26 językach. Columbia University Press nominowała amerykańskie wydanie książki prof. Grzegorza Kołodki ?Wędrujący świat? do Michael Harrington Book Award from the New Political Science section of the American Political Science Association. Nagroda jest przyznawana książkom, których przekaz może być wykorzystany w walce o lepszy świat. ?Wędrujący świat? został przetłumaczony na 10 języków. Wielokrotny laureat nagród Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w dziedzinie badań naukowych oraz dydaktyki. Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest członkiem Europejskiej Akademii Nauki, Kultury i Sztuki. W latach 1994-1997 i 2002-2003 był wicepremierem i ministrem finansów. Podróżnik (zwiedził ponad 160 krajów), maratończyk, wegetarianin. Podczas wykładu promującego książkę ?Dokąd zmierza świat?. prof. Kołodko w przystępny sposób omówił  problemy  mikro i makro ekonomiczne , przyszłość  Unii Europejskiej, słabe mocne strony naszej gospodarki.

Bardzo ciekawy wykład cieszył się  dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego wydarzenia.