OFERTA ZAJĘĆ ORGANIZOWANYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
Kierunek ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia pokazowe:
1. Montaż i testowanie układów elektronicznych – zajęcia praktyczne z lutowania różnymi technikami elementów elektronicznych.
- prowadzący mgr inż. Marek Próchniak
- możliwe terminy to wtorki od godz. 13.00 oraz środy w godz. 8.00 – 10.00
2. System GPS – skąd wiem, gdzie jestem? – prelekcja
- prowadzący dr inż. Andrzej Korneta
- możliwe terminy to od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 13.00
3. Układy FPGA – obecne oblicze elektroniki. – prelekcja
- prowadzący dr inż. Andrzej Korneta
- możliwe terminy to od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 13.00
W celu zgłoszenia udziału prosimy wcześniej o kontakt z:
Kierownikiem Zakładu Elektroniki i telekomunikacji mgr inż. Tomasz Weitz tel. 791 964 722
Temat 1: Polski transport - dziś i jutro
Temat 2: Infrastruktura transportowa oknem na świat
Temat 3: Współczesne problemy z optymalizacją w komunikacji miejskiej.
W celu zgłoszenia udziału prosimy o kontakt: dr Andrzej Lasota tel. 513 256 740
Temat 1: Tajemnice kryminologii i kryminalistyki. Prowadzący: ppłk mgr Zdzisław Smardzewski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 2: Pieniądz a bezpieczeństwo człowieka. Czym jest pieniądz? Czy to środek płatniczy…, środek inwigilacji…, środek zniewolenia..., broń…, a może jeszcze coś innego? Prowadzący: dr hab. Andrzej Józef Kozłowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 3: Bioterroryzm współczesnym wyzwaniem dla służb bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Prowadzący: dr Marek Kadecki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 4: Służby mundurowe w systemie bezpieczeństwa państwa. Prowadzący: mgr Tomasz Sobczyński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 5: Zastosowanie Inteligentnych Systemów Transportowych i ich wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego w Polsce. Prowadzący: insp. mgr Grzegorz Grabowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 6: Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa państwa. Prowadzący: insp. mgr Grzegorz Grabowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 7: Filary bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce i na świecie. Prowadzący: insp. mgr Grzegorz Grabowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 8: Terroryzm – źródła, formy i zwalczanie. Prowadzący: dr Tomasz Michalczak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 9: Służby specjalne w Polsce – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Prowadzący: dr Tomasz Michalczak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Temat 10: Jak skutecznie wykrywać kłamstwa bez użycia wariografu? Krótki wykład o sprzecznościach komunikacyjnych. Prowadzący: dr Rafał Bartłomiej Panfil (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
W sprawie ustalenia miejsca i terminu powyżej wymienionych zajęć prosimy o kontakt z poszczególnymi wykładowcami lub z pracownikami Dziekanatu Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych pod numerem telefonu: +48 23 654 98 08.
WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH
zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na spotkania edukacyjne.
I. Spotkania z młodzieżą on-line realizowane w trakcie zajęć lekcyjnych ( 30 min) o tematyce:
II. Prezentacja Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
Prezentacja kierunków studiów, kadry dydaktycznej oraz pracowni w tym: Pracowni walki ze stresem, Pracowni umiejętności pedagogicznych, Pracowni Biofidbeek, Pracowni rozwoju kompetencji społecznych oraz Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Spotkania mogą być połączone z wykładami:
1.Jak dbać o zdrowie psychiczne
2.Zaburzenia odżywiania dla młodzieży
Kontakt: Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 23 6722213
Wydział Inżynierii i Ekonomii
Kierunek Ekonomia zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia pokazowe (zajęcia 20-30 min):
GRY SYTUACYJNE
Przywództwo – dostosowywanie decyzji do poziomu gotowości pracownika (chcę / umiem) oraz używanie odpowiednich narzędzi (wspieranie / instruowanie) w celu rozwoju pracowników;
Zarządzanie zmianą – adekwatne reagowanie na pojawiające się zadania oraz zdarzenia losowe, wprowadza nie koniecznych korekt w planie działania;
Myślenie strategiczne – inwestowanie w rozwój my (pracowników) w celu osiągnięcia długotrwałych efektów;
Radzenie sobie z niejednoznacznością – podejmowanie decyzji mimo braku wszystkich potrzebnych informacji oraz dylematu osiągnięcia szybkiego zysku lub długotrwałej inwestycji w rozwój kompetencji i motywacji pracowników
W celu zgłoszenia udziału prosimy o kontakt z:
dr Katarzyną Szymańską mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub Dziekanatem Wydziału Inżynierii i Ekonomii pod nr tel. : 23 672 30 75
Kierunek Rolnictwo zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych zajęcia otwarte:
Temat 1: Ryzyko w rolnictwie,
Temat 2: Od Wspólnej Polityki Rolnej do zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
W celu zgłoszenia udziału prosimy o kontakt z:
Dziekanatem Wydziału Inżynierii i Ekonomii pod nr tel. : 23 672 30 75
Kierunek Informatyka zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych zajęcia otwarte:
Temat 1: Przykładowe zagadnienia teoretycznych podstaw informatyki. (wykład)
Temat 2: Jak informatyka, matematyka i nauki pochodne rozwiązują i wspierają problemy decyzyjne w zarządzaniu i ogólnie w ekonomii. (wykład)
Temat 3: Wprowadzenie do dyscyplin informatycznych. (wykład)
Temat 4: Sztuczna inteligencja - czy maszyny mogą myśleć? (wykład + warsztaty)
Temat 5: Automatyka i robotyka - systemy ostrzegania o niebezpieczeństwie (wykład + warsztaty)
Temat 6: Informatyka w cyberbezpieczeństwie
W celu zgłoszenia udziału prosimy o kontakt z:
mgr Magdaleną Stefańską mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dziekanatem Wydziału Inżynierii i Ekonomii pod numerem telefonu: 23 672 30 75
Kierunek Inżynieria Środowiska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia o tematyce:
W celu zgłoszenia udziału prosimy o kontakt z:
Dziekanatem Wydziału Inżynierii i Ekonomii pod numerem telefonu: 23 672 30 75
Podyplomowe Studia „Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela” trwają 3 semestry.
Na studia mogą być przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych przynajmniej na poziomie studiów I stopnia (licencjat).
Termin rekrutacji trwa od 12 lipca do 31 sierpnia 2021, a rozpoczęcie zajęć przewidziane jest na 25 września 2021.
Dokumenty kandydat składa bądź przesyła do Dziekanatu - Biura Rekrutacji Studiów Podyplomowych na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie ul. Wojska Polskiego 51, Ciechanów 06-400. Za skuteczne dostarczenie dokumentów uznaje się termin ich wpływu na Wydział.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składają następujące dokumenty:
W zależności od sytuacji epidemicznej zajęcia odbywać się będą albo w całości w formule online, albo w formule łączonej - częściowo online i częściowo w siedzibie Uczelni.
Nie jest pobierana opłata rekrutacyjna.
Czesne
Kandydaci na studia po wypełnieniu warunków rejestracji online, składają w Biurze Rekrutacji Uczelni następujące dokumenty:
1) ankietę osobową kandydata z wybranym kierunkiem studiów (z wklejonym zdjęciem - jak do dowodu osobistego, tożsame z fotografią wgraną do systemu irk.puzim.edu.pl), wygenerowaną przez elektroniczny system rekrutacji.
2) na studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie poświadczoną przez Uczelnię kopię oryginału lub odpisu (oryginał do wglądu) albo odpis poświadczony notarialnie za zgodność z oryginałem (w tym przypadku nie wymaga się okazania oryginału do wglądu), jednego z następujących dokumentów:
3) fotografia jak do dowodu osobistego wgrana do systemu
4) zaświadczenie lekarskie(lekarza medycyny pracy) stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole wyższej na wybranym kierunku studiów. Aktualny wykaz podmiotów prowadzących badania,
5) dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnejna wskazany numer konta bankowego wygenerowany przez elektroniczny system rekrutacji, Wysokość określa odrębne zarządzenie. Kandydaci na studia, którzy posiadają stopień niepełnosprawności potwierdzony orzeczeniem o niepełnosprawności lub innym dokumentem wiarygodnie określającym niepełnosprawność, zwolnieni są z opłaty pobieranej podczas rekrutacji.
Studia jednolite magisterskie kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna dla absolwentów studiów I stopnia – kierunek pedagogika, przygotowująca do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej
Kandydaci na studia po wypełnieniu warunków rejestracji online, składają w Biurze Rekrutacji Uczelni następujące dokumenty:
W przypadku cudzoziemców ponadto: świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów wyższych zalegalizowane lub opatrzony apostille ( jeśli państwo, w którym został wydany dokument, jest stroną Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.)
Podyplomowe Studia Logopedii Ogólnej trwają 4 semestry. Obejmują łącznie 650 godzin zajęć, w tym 120 godzin praktyk.
Na studia mogą być przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych przynajmniej na poziomie studiów I stopnia (licencjat). Są skierowane głównie do osób, które ukończyły studia pedagogiczne, psychologiczne, polonistyczne, medyczne, z nauk o zdrowiu, pielęgniarskie, aktorskie, dziennikarskie.
Termin rekrutacji trwa od 12 lipca do 31 sierpnia 2021, a rozpoczęcie zajęć przewidziane jest na 25 września.
Dokumenty kandydat składa bądź przesyła do Dziekanatu - Biura Rekrutacji Studiów Podyplomowych na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie ul. Wojska Polskiego 51, Ciechanów 06-400. Za skuteczne dostarczenie dokumentów uznaje się termin ich wpływu na Wydział.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składają następujące dokumenty:
W zależności od sytuacji epidemicznej zajęcia odbywać się będą albo w całości w formule online, albo w formule łączonej - częściowo online i częściowo w siedzibie Uczelni.
Nie jest pobierana opłata rekrutacyjna.
Czesne
Studia podyplomowe nadają uprawnienia logopedyczne. Aby pracować z dziećmi w placówkach oświatowych należy posiadać także przygotowanie pedagogiczne. W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, można je uzupełnić w murach naszej Uczelni. Nasza Uczelnia umożliwia Słuchaczom zapisanie się na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.