Jesteś tutaj: HomeERASMUS+

Kolejna uczelnia partnerska Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie

        W styczniu 2020 Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie zyskała kolejną partnerską uczelnię, do której będą mogli wyjeżdżać studenci i pracownicy w ramach programu Erasmus+.
Uniwersytet Obrony Narodowej w Brnie oferuje swoim studentom wiele specjalizacji, w tym takie, które pokrywają się z kierunkami oferowanymi przez PUZIM w Ciechanowie. Wśród kierunków, które od najbliższego semestru będą dostępne dla studentów Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie są Zarządzanie, biznes i administracja, Informatyka, Inżynieria, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pedagogika oraz Praca socjalna. 

Czytaj więcej: Kolejna uczelnia...

Erasmus

IMG 20191119 172631Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie w październiku 2019 roku rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu Partnerstwa Strategicznego ramach programu Erasmus+. W projekcie oprócz ciechanowskiej Uczelni biorą udział partnerzy z Finlandii, Włoch i Hiszpanii i to właśnie przedstawiciele hiszpańskiego Uniwersytetu w Oviedo są liderem projektu. W jego ramach przedstawiciele poszczególnych krajów zaprezentują najlepsze praktyki kształcenia dorosłych i dopasowywania swojej oferty kształcenia do zmieniającego się rynku pracy.

 

Projekt ma na celu nawiązywanie współpracy europejskiej i wymianę dobrych praktyk i doświadczeń, co w przyszłości może mieć efekt w postaci nowych metod kształcenia, wymiany studenckiej i nowoczesnego programu kształcenia dopasowanego do zmieniających się realiów współczesnego świata.

 

Dzięki udziałowi w projekcie Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie rozpoczyna nowy etap umiędzynarodowienia. Do tej pory studenci mogli wyjeżdżać do partnerskich uczelni na studia oraz na praktyki zagraniczne do przedsiębiorstw. Również pracownicy mogli skorzystać z oferty współpracy zagranicznej wyjeżdżając do partnerskich uczelni choćby w celu prowadzenia zajęć. Teraz PUZ będzie rozwijała i zwiększała swoje zdolności do działania na poziomie transnarodowym poprzez wymianę i konfrontowanie pomysłów, praktyk i metod.

Czytaj więcej: Erasmus

Bezpłatne szkolenia dla naukowców

thomson reutersFirma Thomson Reuters zaprasza naukowców na bezpłatne szkolenia internetowe z zakresu wykorzystywania narzędzi i funkcji dostępnych na platformie Web of Science. Szkolenia będą obejmowały cztery sesje tematyczne i będą prowadzone w języku polskim na platformie WebEx.

Uczestnicy szkoleń dowiedzą się:
? Jak przygotować rekordy bibliograficzne publikacji do ich automatycznego cytowania i tworzenia bibliografii?
? Jak korzystać z platformy Web of Science?
? Jak przeszukiwać bazę MEDLINE na platformie Web of Science?

Szczegółowy plan szkoleń oraz linki do rejestracji są dostępne na stronie:
http://www.granty-na-badania.com/2016/01/bezpatne-szkolenia-dla-naukowcow-od.html#more

Oprac. MSZ na podst.: www.granty-na-badania.com

WYJAZDY ZAGRANICZNE PRACOWNIKÓW ERASMUS+

        Zapraszamy pracowników Uczelni do składania wniosków na wyjazdy zagraniczne w celu prowadzenia zajęć (STA) lub na szkolenia (STT) w ramach programu ERASMUS+ w terminie do 30 grudnia 2016 r. Niezbędne formularze dostępne są w zakładce „DLA PRACOWNIKA”. Przed złożeniem dokumentów, pracownicy proszeni są o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem Erasmus+ pod nr tel. 784-578-524 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Poradnik: granty i stypendia dla młodych naukowców

Portal "Zdobywamy granty na badania" przygotował krótki poradnik dla młodych naukowców (studentów, doktorantów, doktorów) zawierający wybrane źródła pozyskiwania grantów lub stypendiów.
Poradnik dostępny jest na stronie www.granty-na-badania.com lub poniżej (pdf):

Przewodnik po grantach i stypendiach dla młodych naukowców

stopkadol 1110