Jesteś tutaj: HomeBezpieczeństwo wewnętrzneOrganizacja sportowa

Organizacja sportowa

Wspomnienia z SecurityCamp

Kasia Zalewska, studentka II roku: Wyjazd na obóz SeciurityCamp’18 to było dla mnie totalne zaskoczenie, które potrafi przenieść w zupełnie inny świat. Byliśmy oderwani od rzeczywistości i miejskiego zgiełku i wykonywaliśmy ćwiczenia taktyczne, które przydały się w czasie ostatecznego starcia – gry wojennej. Adrenalina i silne emocje były zapewnione, a wszystko to działo się w super towarzystwie.

Magdalena Bogdańska, studentka II roku: Obóz tylko dla wytrwałych. Począwszy od kilkugodzinnej musztry w palącym słońcu, przez kilkunastokilometrowy wymarsz w las w temperaturze 28 stopni. (…) Czynności, które na zawsze zostaną w mojej pamięci to strzelanie pod ostrzałem i strzelanie z jadącego samochodu w ukrywający się cel…

Mateusz Sałęga, student III roku: Byłem na obozie po raz drugi i mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja na trzeci bądź czwarty raz. Ten tydzień zapamiętam do końca życia. Obsługa broni, integracja z innymi uczestnikami, marsze ubezpieczone, czy strzelanie z samochodu to tylko część z dużego asortymentu atrakcji oferowanych na Security Camp’18. Wielka pochwała również należy się instruktorowi za wielkie zaangażowanie oraz profesjonalne prowadzenie ćwiczeń.

Arleta Orzoł, studentka III roku: Studenci pod okiem weterana, uczestnika wielu zagranicznych misji przeszli instruktaż związany z prowadzeniem działań wojskowych w pomieszczeniach zamkniętych, na terenach otwartych, a także w jaki sposób posługiwać się bronią krótką i długą prowadząc ostrzał z pojazdu.

Michał Skupiński, student II roku: Po raz drugi miałem okazję uczestniczyć w SecurityCamp i za każdym razem kiedy wracam, cały rok tylko czekam na kolejną edycję. Czym to jest spowodowane? Obóz otoczony jest fantastyczną aurą, atmosfera jest nie do opisania, jest po prostu niesamowicie. Każdy dzień dostarczał ogromu emocji, a przede wszystkim adrenaliny.

Karolina Jabłońska, studentka II roku: Fenomenalna zabawa i oryginalne atrakcje. Rygor i dyscyplina sprawiły, że można było poczuć się jak w prawdziwym wojsku, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Podczas SecurityCamp’18 każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność, a zdobyta wiedza pomoże w przyszłości tym, którzy poważnie myślą o pracy w służbach mundurowych. Pomiędzy ćwiczeniami - rozrywka i zabawa w świetnym towarzystwie.

Adam Jezierski, student II roku: Podobało mi się to że zadania były organizowane tak jak na misjach sił zbrojnych poza granicami kraju. Dlaczego polecam wyjazd na obóz? Ponieważ panuje tam niepowtarzalna atmosfera, można przeżyć niezwykłą przygodę i poznać nowych „towarzyszy broni”.

Rafał Brzewcy: student I roku: Pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w SecurityCamp’18 i już nie mogę się doczekać następnej edycji. Podczas obozu nauczyłem się kilku umiejętności związanych z czarną i zieloną taktyką oraz pracy z bronią w warunkach wysokiego stresu. Na obozie panowała świetna atmosfera. Wyjazd na obóz mogę polecić bez cienia wątpliwości, bo nie dość, że jest to świetna przygoda to można nauczyć się tam wielu umiejętności przydatnych w pracy w służbach mundurowych oraz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach.

(fragmenty artykułu, który został opublikowany w PULS CIECHNOWA)

stopkadol 1110