Jesteś tutaj: HomeAktualności wydziałowe

Specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej

Rozpoczęła się rekrutacja na pierwszą edycję specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej w roku akademickim 2022/2023, na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.

Serdecznie zapraszamy osoby, które chcą zdobyć uprawnienia do kierowania instytucjami pomocy społecznej, przygotowujących się do zarzadzania tymi jednostkami oraz zarzadzania jednostkami realizującymi zadania w zakresie pomocy społecznej, w tym organizacji pożytku publicznego działających w obszarze pomocy społecznej.

Czytaj więcej: Specjalizacja z...

Zapraszamy na konferencję

jf

PAŃSTWOWA UCZELNIA ZAWODOWA
im. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE
WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH
ZAKŁAD PRACY SOCJALNEJ

zaprasza:

na XXII Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję
Naukowo-Szkoleniową im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej

na temat:

Rodzina w dobie pandemii
(wyzwania, zagrożenia, obawy)

która odbędzie się w 19 maja 2022 roku
w Ciechanowie ul. Wojska Polskiego 51
konferencja bezpłatna

Czytaj więcej: Zapraszamy na...

TRANSPLANTACJE – DAR ŻYCIA JESTEM NA TAK

Kolejna wspólna inicjatywa Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant". Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie szkół średnich oraz studenci, miało na celu popularyzację transplantologii. Były omawiane procedury medyczne związane z  przeszczepianiem narządów, aspekty etyczne tych działań oraz relacje dwóch kobiet, których dzieci potrzebowały przeszczepu narządu. 

Czytaj więcej: TRANSPLANTACJE –...

Informacja dla autorów publikacji naukowych

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu budowy bazy bibliograficznej dorobku naukowego pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Będzie ona opracowywana oraz na bieżąco aktualizowana w Bibliotece Uczelnianej, zaś udostępniana w Internecie przy użyciu systemu Expertus® WWW, opracowanego przez firmę Splendor® Systemy Informacyjne.

Dane o publikacjach wprowadzonych do Systemu będą również przekazywane do Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN), będącej częścią Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on.

Procedurę rejestrowania publikacji naukowych pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie określa Zarządzenie nr 34/2022 Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 11 maja 2022 roku wraz z załącznikami.

Publikacje w terminie 30 dni od dnia ukazania się prosimy dostarczyć do Biblioteki Uczelnianej osobiście lub drogą elektroniczną w formie:
• oryginału publikacji lub,
• kserokopii, skanu lub,
• adresu internetowego publikacji, jeśli ukazała się wyłącznie w wersji elektronicznej

wraz z oświadczeniami:
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – artykuł w czasopiśmie” - Załącznik nr 1 do Zarządzenia
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – monografia, rozdział w monografii/książka, rozdział w książce - Załącznik nr 2 do Zarządzenia

Oryginały materiałów zjazdowych oraz innych publikacji książkowych należy dostarczać do Biblioteki w celu opracowania. Po opracowaniu materiały oryginalne zostaną zwrócone autorom. Niedostarczenie publikacji w odpowiednim czasie spowoduje nieuwzględnienie ich w algorytmie.

Wszelkich informacji dotyczących bibliografii udziela: mgr Małgorzata Żdanowska. Kontakt w godzinach 8:00-15:00, tel. (23) 673 75 78 wew. 320, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bazę dorobku naukowego przeglądać można pod adresem: http://expertus.puzim.edu.pl

Wielkanocne tradycje w Polsce i w Ukrainie

DSC 0951W dniu 8 kwietnia 2022 na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych, Studenckie Koło Naukowe Pedagogiki EDUCANDI pod kierunkiem opiekuna ks. dra Grzegorza Kaczorowskiego, zorganizowało spotkanie o charakterze naukowym i integracyjnym pt.: Wielkanocne tradycje w Polsce i w Ukrainie. W spotkaniu wzięli udział uchodźcy z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w powiecie ciechanowskim i to przede wszystkim im dedykowane było niniejsze spotkanie. Zaproszonych gości z Ukrainy, a także przedstawicieli jednostek samorządowych, wielu instytucji, przedstawicieli mediów, pracowników dydaktycznych i administracyjnych uczelni, studentów i wszystkich zaproszonych gości powitała dziekan wydziału dr n. med. Ewa Wiśniewska.

Czytaj więcej: Wielkanocne...

Podkategorie

stopkadol 1110