Jesteś tutaj: HomeAktualnościPromocja książki „Święty Stanisław Kostka”

Promocja książki „Święty Stanisław Kostka”

Dnia 27 listopada br. w ramach Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowo-Szkoleniowego „Młodzi konsumenci: zdrowie, nauka, kultura, wiara, media...”, którego organizatorem był Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, odbyła się promocja książki wydanej przez wydawnictwo uczelniane pt. „Święty Stanisław Kostka – perspektywa Kościoła powszechnego i płockiego”.

Podczas spotkania promocyjnego krótkie wprowadzenie do książki przedstawił JM Rektor prof. dr hab. Leszek Zygner (będący także autorem jednego z rozdziałów). Następnie głos zabrali współautorzy publikacji: prof. Radosław Lolo (redaktor naukowy), a także Edyta Karpińska i Krzysztof Łukawski z Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku – która to uczelnia była współwydawcą omawianej pozycji.

Autorzy zwracali uwagę na to, jak nietuzinkową postacią był św. Stanisław Kostka – w nastoletnim wieku był już całkowicie uformowany pod względem wiary, sprzeciwił się woli rodziców, uciekając z domu i pokonując kilka tysięcy kilometrów pieszo, by wstąpić do jezuitów, doznawał zjawiska hipertermii (występującego u mistyków) objawiającym się temperaturą ciała sięgającą 50 stopni Celsjusza! Nie był bynajmniej „mdłym”, bladym młodzieńcem z lilią w ręku, który stał się patronem dzieci. Miał w sobie niezwykłą pasję i niezachwianą wiarę w swoje powołanie – dlatego też powinien być raczej postrzegany jako patron ludzi młodych, stojących na progu dorosłego życia, niepewnych przyszłości, stawianych przed poważnymi wyborami: „Co dalej?”.

Książka o św. Stanisławie Kostce jest do nabycia w siedzibie uczelni przy ul. Narutowicza 9 (budynek główny) w pok. 215. Można też składać zamówienia telefonicznie lub mailowo: tel. 23 672 20 50 wew. 2150, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gorąco zachęcamy do lektury!

Lista pozostałych publikacji wydanych przez Uczelnię jest zamieszczona na stronie: www.puzim.edu.pl/publikacje.

Monika Szeszko-Zaborowska
Sekcja Nauki i Wydawnictw