Jesteś tutaj: HomeAktualności

I Sympozjum Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na I Sympozjum Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej, które odbędzie się 27 stycznia 2023r. w gmachu głównym PUZ.

Temat Sympozjum: „Pojazdy o napędzie elektrycznym”

Czytaj więcej: I Sympozjum Koła...

Uczestnicy XXIX Olimpiady Wiedzy Rolniczej w Płońsku błysnęli wiedzą

baner

image002Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprosił młodych rolników z Mazowsza do udziału w 29 edycji Olimpiady Wiedzy Rolniczej, która odbyła się 17.10.2022 r. w Płońsku. Uczestniczyło w niej 50 osób. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany już na poziomie testu. Finał w formie pytań otwartych tylko potwierdził ten fakt. Była konieczność dogrywek i pytań dodatkowych oraz sprawdzanie znajomości nasion rolniczych roślin uprawnych.

Po bardzo ekscytującym II etapie wyłoniono następujących laureatów XXIX Olimpiady Wiedzy Rolniczej:

Czytaj więcej: Uczestnicy XXIX...

Aktywna współpraca studentów kierunku ekonomia z Urzędem Miasta Ciechanów

pacer badawczy z UM2Na kierunku ekonomia w ramach przedmiotu Badania marketingowe (warsztaty) przedstawiciel Urzędu Miasta Ciechanów poprowadził ze studentami warsztaty w formie on-line uwzględniające zapoznanie studentów z nową formą konsultacji społecznych. Wykorzystano narzędzia wspierające proces partycypacji (program Miro) do diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej miasta Ciechanów (Strategia Rozwoju Miasta) oraz diagnozy służącej wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i rewitalizacji dla miasta Ciechanów (Gminny Program Rewitalizacji).

Czytaj więcej: Aktywna...

Wyjazd Naukowy Studentów kierunku Rolnictwo - Studenckiego Koła Chemików do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach (IUNG-BIP Puławy)

image007

W dniu 10 maja 2022 r. Studenci kierunku Rolnictwo należący do Studenckiego Naukowego Koła Chemików wraz z dr inż. Anną Sikorską - Opiekunem Naukowym Koła oraz dr inż. Robertem Czaplickim uczestniczyli w warsztatach nt. „Dobrych praktyk rolniczych” zorganizowanych w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.
Studenci, zapoznali się z infrastrukturą i obiektami doświadczalnymi Rolniczego Zakładu Doświadczalnego „Kępa” w Osinach. Poznali specyfikę prowadzenia doświadczeń polowych, systemy uprawy różnych grup roślin rolniczych: integrowany, intensywny i monokultura, w tym również ekologiczne doświadczalnictwo odmianowe (EDO). Ponadto uczestniczyli w cyklu wykładów dotyczących m.in.:

Czytaj więcej: Wyjazd Naukowy...

Znamy najlepszych uczestników XXVIII Olimpiady Wiedzy Rolniczej

Log olimp

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne 22 października br. przeprowadził XXVIII Olimpiadę Wiedzy Rolniczej dla młodych rolników z Mazowsza. Inicjatywę tę zrealizowano dzięki współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich. Jej celem było zachęcenie młodzieży wiejskiej do pogłębiania wiedzy rolniczej, lepszego gospodarowania oraz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym tworzenia miejsc pracy dla siebie i innych.

Czytaj więcej: Znamy najlepszych...

Informacja dla autorów publikacji naukowych

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu budowy bazy bibliograficznej dorobku naukowego pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Będzie ona opracowywana oraz na bieżąco aktualizowana w Bibliotece Uczelnianej, zaś udostępniana w Internecie przy użyciu systemu Expertus® WWW, opracowanego przez firmę Splendor® Systemy Informacyjne.

Dane o publikacjach wprowadzonych do Systemu będą również przekazywane do Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN), będącej częścią Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on.

Procedurę rejestrowania publikacji naukowych pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie określa Zarządzenie nr 34/2022 Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 11 maja 2022 roku wraz z załącznikami.

Publikacje w terminie 30 dni od dnia ukazania się prosimy dostarczyć do Biblioteki Uczelnianej osobiście lub drogą elektroniczną w formie:
• oryginału publikacji lub,
• kserokopii, skanu lub,
• adresu internetowego publikacji, jeśli ukazała się wyłącznie w wersji elektronicznej

wraz z oświadczeniami:
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – artykuł w czasopiśmie” - Załącznik nr 1 do Zarządzenia
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – monografia, rozdział w monografii/książka, rozdział w książce - Załącznik nr 2 do Zarządzenia

Oryginały materiałów zjazdowych oraz innych publikacji książkowych należy dostarczać do Biblioteki w celu opracowania. Po opracowaniu materiały oryginalne zostaną zwrócone autorom. Niedostarczenie publikacji w odpowiednim czasie spowoduje nieuwzględnienie ich w algorytmie.

Wszelkich informacji dotyczących bibliografii udziela: mgr Małgorzata Żdanowska. Kontakt w godzinach 8:00-15:00, tel. (23) 673 75 78 wew. 320, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bazę dorobku naukowego przeglądać można pod adresem: http://expertus.puzim.edu.pl

stopkadol 1110