Jesteś tutaj: HomeAktualności

Stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

image02W dniach 19 – 20.05.2023 na Wydziale Inżynierii i Ekonomii Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyło się szkolenie z zakresu „Stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym” zorganizowane przez Zakład Rolnictwa oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Ciechanowie. W szkoleniu uczestniczyli studenci kierunku rolnictwo oraz nauczyciele akademiccy. Szkolenie obywało się w dwóch etapach. Pierwszy etap zawierał część teoretyczną szkolenia, na której zostały omówione zasady bezpiecznego stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Drugi etap zawierał część praktyczną, został on zrealizowany dzięki uprzejmości przedsiębiorstwa Fricke Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. z siedzibą w Mrągowie oddziałem w Ciechanowie. W części praktycznej dwóch instruktorów z przedsiębiorstwa Fricke omówiło i przedstawiło zasady BHP pracy, obsługę oraz najnowsze rozwiązania techniczne stosowane w opryskiwaczach. Część praktyczna szkolenia odbyła się na parkingu uczelnianym, na opryskiwaczu firmy John Deere serii 900. Planowana jest cykliczna realizacja szkolenia na Wydziale Inżynierii i Ekonomii.

Czytaj więcej: Stosowania...

Piknik Naukowy.

26 Piknik Naukowy

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Mapa interaktywna: https://pikniknaukowy.pl/odwiedzajacy

WYJAZD NAUKOWY STUDENTÓW KIERUNKU ROLNICTWO W RAMACH DZIAŁALNOŚCI NAUKOWEGO KOŁA STUDENCKIEGO CHEMIKÓW

image005W dniach od 11 do 14 kwietnia 2023 r. Studenci kierunku Rolnictwo należący do Studenckiego Naukowego Koła Chemików w ramach środków przeznaczonych na działalność Koła odbyli wyjazd naukowy do „Kopalni Podgórze” - największej kopalni uranu na terenie Kowar oraz największej co do wielkości wydobycia kopalni na terenie Polski. W kopalni znajduje się podziemna trasa turystyczna, całkowicie bezpieczna pod względem promieniowania. Ekspozycja obejmuje m.in. narzędzia górnicze, mapy kopalni oraz największą w Polsce kolekcję szkła uranowego.

Studenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat różnorodności biologicznej i ekosystemów w Karkonoskim Parku Narodowym oraz zobaczyć jedną z największych atrakcji Karpacza tj. Dziki Wodospad, który położony jest w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę. Powstał on w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy, a jego nazwa nawiązuje do charakteru rzeki.

Czytaj więcej: WYJAZD NAUKOWY...

WYJAZD NAUKOWY STUDENTÓW W RAMACH DZIAŁALNOŚCI Studenckiego Koła Naukowego PASIEKA.

74B13910 0AD2 4C5D 99ED 44D0C6F450B2

W dniach od 8 do 9 kwietnia 2023 r. studenci należący do Studenckiego Koła Naukowego PASIEKA w ramach środków przeznaczonych na działalność Koła odbyli wyjazd naukowy do Pasieki Zarodowej "Pożóg" w Końskowoli, specjalizującej się w hodowli matek pszczelich rasy kaukaskiej oraz kraińskiej. Pasieka działa nieprzerwanie od 1958 roku i zajmuje się prowadzeniem hodowli zarodowej, wdrażaniem do pasiek nowoczesnych metod gospodarki pasiecznej, prowadzeniem szkoleń i opracowywaniem wydawnictw z zakresu pszczelnictwa.

Czytaj więcej: WYJAZD NAUKOWY...

Relacja z Konkursu Wiedzy i Umiejętności Technicznych

DSC 028528 kwietnia 2023 r. w siedzibie Wydziału Inżynierii i Ekonomii PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie przy ul. Narutowicza 9, miała miejsce kolejna edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności Technicznych zorganizowanego przez Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn.

Uczestników przywitał Kierownik Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn dr inż. Tomasz Dzik. Następnie głos zabrali gospodarze, JM Rektor PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc oraz Dziekan Wydziału Inżynierii
i Ekonomii doc. dr inż. Robert Rudziński.

Czytaj więcej: Relacja z...

stopkadol 1110