Jesteś tutaj: HomeAktualnościROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEDZY LOGISTYCZNEJ

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEDZY LOGISTYCZNEJ

 DSC0263

W dniu 11 kwietnia 2019 r. w siedzibie Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych PWSZ w Mławie odbył się Konkurs Wiedzy Logistycznej zorganizowany przez Zakład Logistyki.

Konkurs Wiedzy Logistycznej spotkał się z dużym zainteresowaniem szkół ponadgimnazjalnych, gdyż swój udział w konkursie zgłosiło 8 placówek (ok. 70 uczniów).

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch etapach. I etap dotyczył wiedzy teoretycznej. Uczestnicy konkursu pisali test jednokrotnego wyboru, który obejmował 30 pytań zamkniętych. Do II etapu zakwalifikowało się 25 uczestników konkursu z najlepszymi wynikami uzyskanymi z testu. W II etapie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności praktyczne.

W trakcie przerw uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi systemami informatycznymi stosowanymi w branży TSL (Qguar WMS PRO, Qguar MES, Qguar TMS). Systemy te były prezentowane w nowej pracowni procesów logistyczno-transportowych, którymi dysponuje Zakład Logistyki w Mławie.

Wyniki Konkursu Wiedzy Logistycznej:

  • I miejsce zajął Piotr Kołakowski uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Mławie,
  • II miejsce zajął Kamil Kuźmiński z Zespołu Szkół nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie,
  • III miejsce zajął Damian Grzelak z Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie.

Ranking szkół po II etapach:

  1. Zespół Szkół nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie – 98,6 pkt.,
  2. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce – 95,2 pkt.,
  3. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mławie – 89,6 pkt.

Konkurs Wiedzy Logistycznej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów, nagród i dyplomów przez Dziekana WEDiTM w Mławie dr inż. Andrzeja Kornetę, Prodziekana dr Arkadiusza Mellera oraz kierownika Zakładu Logistyki dr Renatę Dzik i pozostałych pracowników tego zakładu.

Należy dodać, że konkurs był wspierany finansowo przez następujące firmy: IPP Sp. z o.o. z grupy T4B w Ciechanowie, Delta Electronics (Poland) Sp. z o.o. z Warszawy i firma Lubaz Sp. z o.o. sp. k. z Wieczfni Kościelnej.

stopkadol 1110