Jesteś tutaj: HomeAktualności

Do widzenia, Profesorze

Kilka dni temu dobiegła nas bardzo smutna informacja o śmierci Pana Profesora Janusza Połoma, wieloletniego wykładowcy naszej uczelni na kierunku "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna".

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy fakt, że Pana Profesora nie ma już wśród nas. W sposób szczególny wspominamy go my - jego studenci, absolwenci dziennikarstwa. Wciąż mamy w pamięci wszystkie wykłady, ćwiczenia fotograficzne, wycieczki z aparatem w ręku i bezcenną wiedzę o fotografii, którą nam przekazał. Cały czas wydaje nam się, że to wszystko działo się wczoraj...

Dziękujemy Ci, Drogi Profesorze, że nauczyłeś nas spoglądać na otaczający nas świat okiem uważnych obserwatorów. Dziękujemy, że wpoiłeś nam zamiłowanie do fotografii - sztuki, którą tak ukochałeś i której poświęciłeś całe życie. Dziękujemy za rozbudzenie w nas pasji do dokumentowania chwil, które przeżywamy. Dziękujemy za każdą prywatną rozmowę, radę i motywację do osobistego rozwoju. Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności i żadne słowa nie wyrażą żalu, jakim okryła nas wiadomość o Twojej śmierć. Nie mówimy "żegnaj", bo jak powiedział ks. Jan Twardowski: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Ty na zawsze będziesz trwał w pamięci ludzi, którzy spotkali Cię na swej drodze, ponieważ pozostawiłeś po sobie wspaniałe zdjęcia, w których zakląłeś swoją postać. Będą nam one o Tobie przypominać ilekroć na nie spojrzymy, dostrzeżemy w nich cząstkę Ciebie.

Zatem do widzenia, Profesorze – Twoi studenci.

Informacja o zajęciach zdalnych

Dziekan Wydziału informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Nr 96 z dnia 23 października 2020 roku zajęcia od 24 października br. realizowane są zdalnie zgodnie z wymogami Zarządzenia. Plany zajęć zamieszczone są na Platformie Moodle.

Dziekan
Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych
dr Renata Dzik

Obowiązkowe szkolenia BHP studentów Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie

Obowiązkowe szkolenia BHP studentów I roku Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie

Miejsce szkolenia: ul. Warszawska 52, Mława, sala nr 6 (Aula)

Logistyka (niestacjonarna) - 17.10.2020 godz. 10:00

Bezpieczeństwo Wewnętrzne (stacjonarne + weekendowe) - 17.10.2020 godz. 12:00

Logistyka (stacjonarna) oraz Elektronika i telekomunikacja (stacjonarna) - 19.10.2020 godz. 10:00

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Prosimy o przybycie w maseczkach oraz zachowanie dystansu społecznego.

Informacja dla wykładowców

Szanowni Państwo wykładowcy!

Bardzo proszę dokonać wyboru literatury z wykazu IBUK Libra. Analizując wykaz należy zwrócić uwagę czy wybrane pozycje znajdują się już w zbiorach naszej biblioteki i wówczas nie należy ich powielać. Proszę wybrać te pozycje książkowe, które będą polecane studentom a nie te ,które mogą się znaleźć w bibliotece, zaznaczenie wszystkich pozycji na dany temat jest niemożliwe do zrealizowania ze względu na duży koszt( opłata za IBUK wynosi tyle ile za wersję papierową książki). W związku z tym proszę o rozważną analizę i dokonanie wyborów z uwzględnieniem tej literatury, która będzie polecana studentom. Termin przesyłania wykazów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. upływa 15 września 2020 r. Maksymalna ilość tytułów to 5.

Dorota Rejniak-Kmita
Dyrektor Biblioteki Uczelnianej