Jesteś tutaj: HomeAktualności

Informacja dla autorów publikacji naukowych

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu budowy bazy bibliograficznej dorobku naukowego pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Będzie ona opracowywana oraz na bieżąco aktualizowana w Bibliotece Uczelnianej, zaś udostępniana w Internecie przy użyciu systemu Expertus® WWW, opracowanego przez firmę Splendor® Systemy Informacyjne.

Dane o publikacjach wprowadzonych do Systemu będą również przekazywane do Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN), będącej częścią Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on.

Procedurę rejestrowania publikacji naukowych pracowników Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie określa Zarządzenie nr 34/2022 Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 11 maja 2022 roku wraz z załącznikami.

Publikacje w terminie 30 dni od dnia ukazania się prosimy dostarczyć do Biblioteki Uczelnianej osobiście lub drogą elektroniczną w formie:
• oryginału publikacji lub,
• kserokopii, skanu lub,
• adresu internetowego publikacji, jeśli ukazała się wyłącznie w wersji elektronicznej

wraz z oświadczeniami:
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – artykuł w czasopiśmie” - Załącznik nr 1 do Zarządzenia
- „Publikacje – Oświadczenie Informacyjne – monografia, rozdział w monografii/książka, rozdział w książce - Załącznik nr 2 do Zarządzenia

Oryginały materiałów zjazdowych oraz innych publikacji książkowych należy dostarczać do Biblioteki w celu opracowania. Po opracowaniu materiały oryginalne zostaną zwrócone autorom. Niedostarczenie publikacji w odpowiednim czasie spowoduje nieuwzględnienie ich w algorytmie.

Wszelkich informacji dotyczących bibliografii udziela: mgr Małgorzata Żdanowska. Kontakt w godzinach 8:00-15:00, tel. (23) 673 75 78 wew. 320, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bazę dorobku naukowego przeglądać można pod adresem: http://expertus.puzim.edu.pl

Relacja z konferencji "Współczesne uwarunkowania bezpieczeństwa i logistyki w środowisku lokalnym, regionalnym i globalnym"

10.05.2022 roku w Auli im. Kom. Apoloniusza Strzeleckiego na Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie – Filii w Mławie odbyła się konferencja pt. „Współczesne uwarunkowania bezpieczeństwa i logistyki w środowisku lokalnym, regionalnym i globalnym”. Konferencja została zorganizowana pod patronatem Burmistrza Miasta Mława i Polskich Kolei Państwowych S.A.

Czytaj więcej: Relacja z...

Zapraszamy na konferencję

Kolejne spotkania z uczniami szkół ponadpodstawowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bezpośrednich spotkań z przyszłymi absolwentami szkół ponadpodstawowych wykładowcy Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych odwiedzili zespoły szkoły z terenu powiatu płońskiego: Zespół Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku i Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. W trakcie spotkań zaprezentowane zostały wszystkie kierunki studiów: bezpieczeństwo wewnętrzne, elektronika i telekomunikacja oraz logistyka. Jednak nie tylko oferta studiów stanowiła temat rozmowy. Jeden z obecnych tam wykładowców - insp. mgr Grzegorz Grabowski z pasją opowiadał uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i transporcie. Ponadto, tematem intensywnej dyskusji był uczelniany system stypendialny, a także życie studenckie.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów organizowanych przez Wydział Nauk technicznych i Społecznych

Warsztaty organizowane przez Wydział Nauk technicznych i Społecznych cieszą się dużą popularnością. Po raz kolejny, w odstępie zaledwie dwóch dni, mieliśmy okazję gościć uczniów szkół średnich. Siódmego kwietnia zawitali do nas uczniowie I LO CN – B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie oraz Zespołu Szkól nr 2 w Mławie. Spotkanie rozpoczął Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego dr Rafał Panfli, który podziękowała za zainteresowanie Wydziałem i przybliżył ofertę edukacyjną oraz warunki studiowania w Mławie. Następnie wykład konwersatoryjny na temat uwarunkowań i powiązań bezpieczeństwa człowieka z pieniądzem poprowadził dr hab. Andrzej J. Kozłowski. Czym jest pieniądz? Czy to środek płatniczy, środek inwigilacji, środek zniewolenia, broń – to tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas wystąpienia. Po części wykładowej uczniowie udali się na warsztaty. Zajęcia z zakresu kryminalistyki prowadzone przez mł insp. mgr Annę Ostrowską oraz ppułk. Zdzisława Smardzewskiego pozwoliły na przybliżenie technik stosowanych w kryminalistyce w tym oględzin miejsca zdarzenia oraz procesu zabezpieczania śladów. Przeprowadzone zostały również zajęcia w pracowni logistycznej, gdzie uczniowie pod kierunkiem mgra Piotra Świetlickiego poznawali podstawowe funkcje systemów informatycznych stosowanych w branży logistyczno – transportowej. Przeanalizowano część możliwości takich systemów jak: MES Qguar (zarządzanie produkcją), Qguar (zarządzanie transportem), WMS Pro Qguar (zarządzanie magazynem). Dużym zainteresowaniem cieszył się również symulator tachografu pozwalający na szczegółową analizę czasu pracy kierowcy. Zajęcia prowadzone na Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie znalazły uznanie w oczach uczniów i nauczycieli, którzy docenili doskonały poziom merytoryczny oraz praktycznych charakter przekazywanej wiedzy i umiejętności.

Dni Otwarte - kwiecień 2022

W dniu 7 kwietnia 2022 r. na Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie w ramach promocji uczelni na kierunku Elektronika i Telekomunikacja odbyły się warsztaty dla uczniów klas maturalnych szkół średnich. Warsztaty miały charakter praktyczny podczas których przybyli uczniowie mieli możliwość w sposób aktywny wykonać i testować proste układy elektroniczne. Warsztaty zostały przygotowane przez pracowników i studentów naszego wydziału. Uczniowie mieli okazję pracować na sprzęcie i oprzyrządowaniu pracowni Elektroniki i Telekomunikacji. Warsztaty były prowadzone przez wykładowcę Pana mgr inż. Marka Próchniaka. Zajęcia odwiedziła Pani Prodziekan dr Katarzyna Jabłonowska, a ofertę edukacyjną uczelni przedstawił kierownik zakładu Elektroniki i Telekomunikacji mgr inż. Tomasz Weitz.

stopkadol 1110