Jesteś tutaj: HomeAktualności

Fascynujący świat maszyny i urządzenia

image014Dnia 03.12.2022r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego PUZ w Ciechanowie. Tym razem zajęcia miały miejsce w gmachu głównym PUZ w laboratorium Technik Wytwarzania i Budowy Maszyn Wydziału Inżynierii i Ekonomii. Zajęcia prowadził Sebastian Dalecki przy wsparciu zaproszonego gościa – Łukasza Niewiadomskiego. Mali studenci mogli zapoznać się z parkiem maszynowym laboratorium oraz przetestować wybrane urządzenia. Poznali zasady działania maszyn, za pomocą których powstają przedmioty codziennego użytku jak np. maszyna do przetwórstwa tworzyw sztucznych, drukarka 3d, centrum obróbcze CNC czy robot spawalniczy. W części praktycznej zajęć uczestnicy poznawali zasady działania maszyn prostych oraz podstawowe prawa fizyki. Mieli okazję zbudować z edukacyjnych zestawów klocków LEGO własne modele napędzane siłą wiatru oraz przetestować je praktycznie w wyścigach. Następnie studenci mogli wykorzystać nabytą wiedzę projektując własną, wymarzoną maszynę lub pokolorować rysunkowego robota. Wszyscy uczestnicy otrzymali w ramach zbliżającego się dnia świętego Mikołaja słodki upominek oraz zestaw kredek.

Czytaj więcej: Fascynujący świat...

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

311503222 623899819366223 9037935615309156300 nDziś kolejna inauguracja w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie - tym razem inauguracja na Uniwersytecie Dziecięcym. To już siódma edycja uniwersytetu.

Na cieszące się ogromnym zainteresowaniem zajęcia, zrekrutowano pięćdziesięciu słuchaczy. Nowi studenci złożyli ślubowanie, otrzymali indeksy i zapoznali się z programem zajęć w roku akademickim 2022/2023.

Wykład inauguracyjny: "Różnorodność organizmów ma Ziemi" wygłosiła dr hab. Małgorzata Jagodzińska. Na tym zakończyła się uroczystość.

Czytaj więcej: Inauguracja roku...

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Dziecięcy Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie


ud

logo na senat ostateczne kolor

Rektor i Władze
Państwowej Uczelni Zawodowej
im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie mają zaszczyt zaprosić na


Inaugurację roku akademickiego 2022/2023

na Uniwersytecie Dziecięcym Państwowej Uczelni Zawodowej
im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Wydziału Nauk o Zdrowia i Nauk Społecznych
Zakładu Pedagogiki i kształcenia pedagogicznego,

która odbędzie się w auli Uczelni przy ul. Wojska Polskiego 51 w Ciechanowie dnia 15 października 2022 roku o godzinie 1000

 

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2021/2022

Szanowni Studenci Uniwersytetu Dziecięcego
Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

ud

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2021/2022, które odbędzie się 11 czerwca 2022 o godzinie 9.30 na auli Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych przy ul. Wojska Polskiego 51. Zapraszamy również rodziców i opiekunów.

Kierownik Uniwersytetu Dziecięcego
Agnieszka Kuskowska

„Chemiczny zawrót głowy”

image004

W sobotę 5 lutego 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie na Uniwersytecie Dziecięcym Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Warsztaty w laboratorium chemicznym pt. „Chemiczny zawrót głowy” prowadziła dr inż. Anna Sikorska.
Na zajęciach dzieci eksperymentowały z kwasem octowym i sodą, przeprowadzały barwne reakcje w probówkach, malowały po mleku, odkryły kolorowy świat wskaźników chemicznych. Ponadto dowiedziały się jak rozbudzić chemiczny wulkan, skonstruować lampę lawę, brokatowe „gniotki”, przygotować samopompujący się balonik. Po krótkim wykładzie na temat jak zrobić mydło, jakie są rodzaje zapachów, każdy wykonał kolorowe, pięknie pachnące mydełko.

Czytaj więcej: „Chemiczny...

Zajęcia „Czy daktylografia ma coś wspólnego z daktylami?”

1642947739137W sobotę 22 stycznia 2022r. odbyło się kolejne spotkanie na Uniwersytecie Dziecięcym. Tym razem zajęcia pod tytułem „Czy daktylografia ma coś wspólnego z daktylami?” prowadziła wykładowczyni mgr Dorota Stasiełłuk. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że ludzie mogą komunikować się ze sobą nie tylko werbalnie (słownie) czy pisemnie, ale także innymi sposobami. I właśnie do komunikacji językowej pozawerbalnej należą m.in. daktylografia i język migowy, których podstawę studenci mieli okazję poznać.

Czytaj więcej: Zajęcia „Czy...

stopkadol 1110