Jesteś tutaj: HomeAktualności

ERASMUS+ Podsumowanie 2021

IMG 20211207 130809 1Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie w październiku 2019 roku rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu Partnerstwa Strategicznego ramach programu Erasmus+. W projekcie oprócz ciechanowskiej Uczelni biorą udział partnerzy z Finlandii, Włoch i Hiszpanii i to właśnie przedstawiciele hiszpańskiego Uniwersytetu w Oviedo są liderem projektu. W jego ramach przedstawiciele poszczególnych krajów zaprezentują najlepsze praktyki kształcenia dorosłych i dopasowywania swojej oferty kształcenia do zmieniającego się rynku pracy.

Projekt ma na celu nawiązywanie współpracy europejskiej i wymianę dobrych praktyk i doświadczeń, co w przyszłości może mieć efekt w postaci nowych metod kształcenia, wymiany studenckiej i nowoczesnego programu kształcenia dopasowanego do zmieniających się realiów współczesnego świata.

Czytaj więcej: ERASMUS+...

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie uzyskała Kartę Erasmus dla Szkolnictwa Wyższego

PUZIM Erasmus Charter for Higher Education Strona 111 grudnia 2020 r. Komisja Europejska przyjęła porozumienie polityczne zawarte między Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi UE w sprawie nowego programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2021–2027.

22 grudnia 2020 r. Komisja Europejska przyznała Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie Kartę Erasmus dla Szkolnictwa Wyższego (Erasmus Charter for Higher Education – ECHE). Tym samym nasza Uczelnia uzyskała prawo ubiegania się o fundusze programu Erasmus+ w latach 2021-2027.

Przyznanie Karty Erasmus jest wynikiem rozstrzygnięcia specjalnego konkursu wniosków ogłoszonego wiosną 2020 r. przez Komisję Europejską.

Uzyskanie Karty ECHE oznacza dla Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zobowiązanie się do wdrożenia zapisów Karty Erasmus.

Karta Erasmus

Akredytacja udzielana przez Komisję Europejską, umożliwiająca instytucjom szkolnictwa wyższego z krajów programu składanie wniosków oraz udział w działaniach z zakresu uczenia się i współpracy w ramach programu Erasmus+. Karta określa podstawowe zasady, jakie instytucja powinna spełniać przy organizowaniu i realizacji wysokiej jakości mobilności i współpracy, oraz wyszczególnia warunki, jakie dana instytucja zgadza się spełnić w celu zapewniania wysokiej jakości usług i procedur, a także dostarczania rzetelnych i przejrzystych informacji.

Czytaj więcej: Państwowa...

WYJAZDY ZAGRANICZNE PRACOWNIKÓW ERASMUS+

        Zapraszamy pracowników Uczelni do składania wniosków na wyjazdy zagraniczne w celu prowadzenia zajęć (STA) lub na szkolenia (STT) w ramach programu ERASMUS+ w terminie do 30 grudnia 2016 r. Niezbędne formularze dostępne są w zakładce „DLA PRACOWNIKA”. Przed złożeniem dokumentów, pracownicy proszeni są o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem Erasmus+ pod nr tel. 784-578-524 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Kolejna uczelnia partnerska Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie

        W styczniu 2020 Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie zyskała kolejną partnerską uczelnię, do której będą mogli wyjeżdżać studenci i pracownicy w ramach programu Erasmus+.
Uniwersytet Obrony Narodowej w Brnie oferuje swoim studentom wiele specjalizacji, w tym takie, które pokrywają się z kierunkami oferowanymi przez PUZIM w Ciechanowie. Wśród kierunków, które od najbliższego semestru będą dostępne dla studentów Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie są Zarządzanie, biznes i administracja, Informatyka, Inżynieria, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pedagogika oraz Praca socjalna. 

Czytaj więcej: Kolejna uczelnia...

Pełnomocnik Rektora ds. Programu Erasmus+ zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdów studentów na STUDIA oraz PRAKTYKI w Roku Akademickim 2015/16 oraz 2016/17.

        W dniu 23 marca 2016 r. (środa) godz. 14:00
Budynek główny PWSZ w Ciechanowie
Sala 231

SPOTKANIE INFORMACYJNE

Erasmus

IMG 20191119 172631Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie w październiku 2019 roku rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu Partnerstwa Strategicznego ramach programu Erasmus+. W projekcie oprócz ciechanowskiej Uczelni biorą udział partnerzy z Finlandii, Włoch i Hiszpanii i to właśnie przedstawiciele hiszpańskiego Uniwersytetu w Oviedo są liderem projektu. W jego ramach przedstawiciele poszczególnych krajów zaprezentują najlepsze praktyki kształcenia dorosłych i dopasowywania swojej oferty kształcenia do zmieniającego się rynku pracy.

 

Projekt ma na celu nawiązywanie współpracy europejskiej i wymianę dobrych praktyk i doświadczeń, co w przyszłości może mieć efekt w postaci nowych metod kształcenia, wymiany studenckiej i nowoczesnego programu kształcenia dopasowanego do zmieniających się realiów współczesnego świata.

 

Dzięki udziałowi w projekcie Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie rozpoczyna nowy etap umiędzynarodowienia. Do tej pory studenci mogli wyjeżdżać do partnerskich uczelni na studia oraz na praktyki zagraniczne do przedsiębiorstw. Również pracownicy mogli skorzystać z oferty współpracy zagranicznej wyjeżdżając do partnerskich uczelni choćby w celu prowadzenia zajęć. Teraz PUZ będzie rozwijała i zwiększała swoje zdolności do działania na poziomie transnarodowym poprzez wymianę i konfrontowanie pomysłów, praktyk i metod.

Czytaj więcej: Erasmus

stopkadol 1110