Jesteś tutaj: HomeAktualności

covid 1 4 informator23 24 baner  20latwsparcie

Covid-19 – zadbaj o własne zdrowie i zdrowie innych

Szanowni Studenci i Pracownicy Uczelni.

W związku z ochłodzeniem oraz zbliżającym się okresem jesienno-zimowym liczba przypadków COVID-19 w Polsce gwałtownie wzrasta. Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, w trosce o zdrowie pracowników i studentów, przypomina o możliwości wykonania szczepienia przeciwko Covid-19 – zadbaj o własne zdrowie i zdrowie innych.
Od 16 września istnieje możliwość czwartego szczepienia (drugą dawką przypominającą) dla osób powyżej 12 roku życia, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia oraz pierwszą dawkę przypominającą, od której minęło co najmniej trzy miesiące. Nie zwlekaj, zdecyduj teraz!

Rektor PUZ

Komunikat Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 29 marca 2022r. w sprawie złagodzenia zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie powszechnego złagodzenia zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej dotyczących pandemii
Covid-19, ogłoszonych przez Ministra Zdrowia oraz rekomendacji Zespołu zadaniowego ds. monitorowania funkcjonowania Uczelni w czasie epidemii w sprawie przepisów dotyczących złagodzenia obostrzeń, informuję co następuje na terenie Uczelni:

 1. Dostosowanie się do ogólnych zaleceń, tj. zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni Uczelni, ale z uwzględnieniem indywidualnych decyzji w tej sprawie przez poszczególnych studentów i pracowników.
 2. Konieczność dezynfekcji i w związku z tym dostępność płynów do dezynfekcji w przestrzeni Uczelni (nadal obowiązuje).
 3. Zachowanie dystansu społecznego (nadal obowiązuje).
 4. Podtrzymanie dezynfekcji powierzchni (tj. klamki, poręcze, ewentualnie blaty stolików) – dwa razy dziennie.
 5. Możliwość pobrania przez studentów i nauczycieli maseczek i rękawiczek jednorazowych w szatni w razie potrzeby.
 6. Rezygnacja z list monitorujących obecność studentów na zajęciach (ze względu na zniesienie kwarantanny).
 7. Wykluczanie z zajęć studentów i wykładowców z objawami choroby (zapewnienie elastyczności w odpracowaniu nieobecności).
 8. W razie podejrzenia infekcji Covid lub występujących objawów podejmowanie indywidualnych decyzji o konieczności testowania, zgłoszenia danej sytuacji władzom wydziału i samoizolacji do chwili ustąpienia objawów oraz negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Komunikat Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 24.11.2021r.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii Covid-19, Rektor PUZ w Ciechanowie wydał Zarządzenie nr 68/2021 z dnia 01 października 2021 roku w sprawie: procedur bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego podczas przebywania w pomieszczeniach Uczelni w trakcie pandemii Covid-19, w tym prowadzenia zajęć. We wszystkich  budynkach Uczelni obowiązuje powyższe zarządzenie.

Zapisy Zarządzenia bezwzględnie obowiązują wszystkich pracowników Uczelni i studentów PUZ w Ciechanowie.

Czytaj więcej: Komunikat Rektora...

Komunikat Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 01 marca 2022r.

W odpowiedzi na licznie pojawiające się pytania o dalszy tryb nauki w naszej Uczelni wyjaśniam, że:

 • zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim odbywać się będą w systemie tradycyjnym, stacjonarnym w budynkach Uczelni;

 • w pomieszczeniach Uczelni nadal obowiązują przyjęte rygory sanitarno-epidemiologiczne tj.: dezynfekcja, maseczki ochronne, dystans społeczny, tym samym obowiązują zapisy Zarządzenia nr 68/2021 z dnia 01 października 2021 roku w sprawie: procedur bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego podczas przebywania w pomieszczeniach Uczelni w trakcie
  pandemii Covid-19, w tym prowadzenia zajęć;

 • w przypadku wejścia w życie powszechnego złagodzenia zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, Uczelnia stosownie dostosuje swoje regulacje.

Przypominam, że wszyscy mamy obowiązek dbać o zdrowie swoje, jak również innych osób przebywających  na terenie Uczelni.

Ankieta - szczepienie przeciw Sars-Cov-2

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci
w imieniu zespołu koordynatorów ds. Covid-19 Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety Treść ankiety została uzgodniona z Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Komunikat Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie z dnia 21.01.2022r.

     Wobec rosnącej liczby zakażeń i zapowiadanej piątej fali pandemii Covid-19, przypominam o bezwzględnym stosowaniu maseczek ochronnych, przestrzeganiu dystansu społecznego oraz dezynfekcji przez pracowników Uczelni i studentów na terenie Uczelni. W dalszym ciągu na terenie Uczelni obowiązują zapisy Zarządzenia nr 68/2021 z dnia 01 października 2021 roku w sprawie: procedur bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego podczas przebywania w pomieszczeniach Uczelni w trakcie pandemii Covid-19, w tym prowadzenia zajęć.

Czytaj więcej: Komunikat Rektora...

stopkadol 1110